Gündem |

Aşısı birkaç dakika geciken kişi sinirlenerek doktora saldırdı!

Kahramanmaraş'ta bir doktor, maganda mağduru oldu. Aşısı birkaç dakika geciken bir kişi, sinirlenerek doktor Yeşim Tiyekli'ye saldırdı. Görüntüler kameralara yansıdı. Doktor açıklama yaptı. Saldırgan ise serbest bırakıldı.

Kahramanmaraş'ta bir kişi, 'aşım neden randevu saatinde yapılmıyor?' diyerek aile hekimi Yeşim Tiyekli'nin üzerine yürüyüp eline vurdu. Saldırgan, polislerce gözaltına alındı.

Kahramanmaraş'ta bir kişi, koronavirüs aşısı için gittiği aile sağlığı merkezinde doktor Yeşim Tiyekli'ye saldırdı.

'AŞIM NEDEN RANDEVU SAATİNDE YAPILMIYOR'

'Aşım neden randevu saatinde yapılmıyor!' diyerek aile hekiminin üzerine yürüyüp, eline vuran şahıs, polislerce gözaltına alındı.

DHA'da yer alan habere göre aşı sırasında bekleyen vatandaşlar C.B.'yi sakinleştirmeye çalışırken, Yeşim Tiyekli de yaşadıklarını kayıt altına almak için cep telefonu kamerasıyla çekim yapmak istedi. C.B., kendisini görüntüleyen Tiyekli'nin eline vurarak telefonu düşürdü.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan Tiyekli, 'Milletimiz aşılansın diye çabalıyorum. Doktor olarak bunu hak etmediğimizi düşünüyorum.' dedi.

SALDIRGAN SERBEST BIRAKILDI

Aile sağlığı merkezinin güvenlik kameralarına da yansıyan olayda C.B. vatandaşlar tarafından dışarı çıkarılırken, Tiyekli polisi aradı. Polis tarafından aşısı yapıldıktan sonra gözaltına alınan C.B., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

RANDEVULARDA 5 - 10 DK GECİKME NORMAL

Tartışmanın aşının randevu saatinde yapılmamasından dolayı çıktığını ifade eden ve C.B.'ye randevuların bazen 5-10 dakika gecikebildiğini söylediğini belirten Yeşim Tiyekli, yaşananları anlattı.

ŞİDDETE UĞRAYAN DOKTOR AÇIKLAMA YAPTI

Doktor, yaptığı açıklamada 'CİMER'e şikayet edeceğini söyledi. Ben de istediği yere şikayet etme hakkı olduğunu belirtip 'Bu randevuları biz belirlemiyoruz ve bunları yapmaya çalışıyoruz. Biraz beklerseniz hepsini yapacağız' dedim. Kendisi 'Hayır, ben önce aşı olmak istiyorum' dedi. Dışarı bekleyenler olduğunu, onların içerisinde aşı sırası kendisinden önce olabilecek kişilerin olabileceğini, o nedenle de beklemesi gerektiğini belirterek sırası gelince mutlaka aşısının yapılacağını söyledim. 'Beni önce alacaksınız, diğerleri beni ilgilendirmiyor' diyor. Ben, 'Vatandaşımın hakkını korumak zorundayım, kimseyi önce alamam' dedim. Öyle deyince üzerime yürüdü ben de biraz geriye çekilerek cep telefonumun kamerasıyla çekmeye çalıştım. Kamerayı görünce elimdeki telefonu almak için elime vurdu. Ben şu anda gerçekten çok üzgünüm.' dedi.

'BAKANIMIZIN BUNU GÖRMESİ LAZIM. TEK DİLEĞİM BU!'

Gözyaşları içerisinde moralinin çok bozulduğunu ifade eden Tiyekli, 'Bakanımız Fahrettin Koca'dan istediğim şu, bu şiddeti mutlaka önlemesi lazım. Bunu hak etmiyoruz. Ben tansiyonu olan bir insanım, diyabetim var, tansiyona dil altı verdiler. Bunu hak etmiyoruz, çünkü biz milletimize hizmet ediyoruz. Bakanımızın bunu görmesi lazım. Bu şiddeti yapanları en ağır cezayla cezalandırmaları lazım. Tek dileğim bu. 155'i aradım, polis geldi. Vatandaşın ifadesini almak için karakola götürdüler. Şikayetçiyim, kamera kayıtlarımız var. İnşallah gereken en ağır ceza verilir. 4 çocuklu bir insanım ama anne olarak tek isteğim aşılama çabucak bitsin, 6 yaşa kadar insin diye, milletimiz aşılansın diye çabalıyorum. Bunu hak etmediğimizi düşünüyorum doktor olarak, sağlık çalışanı olarak.' diye konuştu.