Sağlık

Aşılamada 2 şehir daha mavi oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 aşı programında 2 ilin daha mavi kategoriye geçtiğini duyurdu. Bakan Koca, "Risk haritasında Niğde ve Van artık mavi" dedi. Mardin de turuncudan sarıya geçti.

Türkiye Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında aşılama çalışmalarını son hızla sürdürüyor. Sağlık Bakanlığı'nın aşılama oranlarına göre düzenlediği risk haritasında 2 şehir daha düşük riskli kategoriye geçti.

NİĞDE VE VAN MAVİDE

Twitter hesabından paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Niğde risk haritamızda artık mavi. İlk doz aşı oranını yüzde 75’in üzerine çıkardı. Kararlılığın şehri Niğde’yi kutluyoruz. Niğde, ikinci doz aşı hızında diğer illere örnek olmalı. Şimdiden tebrikler! Doğu Anadolu’da mavi illerin sayısı artmaya başladı. Van’da ilk doz aşı oranı yüzde 75’in üzerinde. Van’ı kutluyor, örnek alıyoruz. Van, Covid-19’a karşı ikinci doz aşı oranıyla da örnek olmalı!” duyurusunda bulundu.

 

MARDİN DE TURUNCUDAN SARIYA GEÇTİ

Diğer yandan Bakan Koca, Mardin'in de risk haritasında turuncudan sarıya geçtiğini şu sözlerle açıkladı: "Covid-19’a karşı aşılanma oranı %65’in üzerinde. Sarıdaki gün sayısı ne kadar azsa o kadar iyi. Mardin’i Mavi iller arasında görmek istiyoruz."