Koronavirüs

'Aşı yaptırırsanız eşcinsel olursunuz'

Pfizer ve Biontech firmasının geliştirdiği koronavirüs aşısının uygulandığı İsrail'de, aşı ile ilgili çok tartışılan bir açıklama yapıldı. Ultra-Ortodoks Daniel Asor isimli haham, koronavirüs aşısının insanları eşcinsel yapabileceğini söyledi. Sosyal medyadaki takipçilerine çağrıda bulunan haham, aşıdan kaçınılması gerektiği çağrısında bulundu.

İsrail'de Daniel Asor isimli Ultra-Ortodoks haham, sosyal medya hesabından takipçilerine "koronavirüs aşısı olursanız eşcinsel olursunuz" çağrısında bulundu. 

Tepkilere neden olan bu çağrıda haham, insanlara koronavirüs aşısından kaçınmaları tavsiyesinde bulundu.

'AŞI ÇALIŞMALARI KÖTÜ NİYETLİ YÖNETİMİN BİR PARÇASI'

İsrail medyasının yer verdiği haberlere göre, aşı çalışmalarının yeni dünya düzeni kurmaya çalışan küresel çapta kötü niyetli bir yönetimin parçası olduğunu iddia eden haham Daniel Asor, takipçilerine seslendi.

Takipçsi sayısının fazla olduğu belirtilen hahamın sözleri ülkede tartışma yarattı.

 

AÇIKLAMA ORTODOKSLARI İKİYE BÖLDÜ

 Haham Asor'un koronavirüs aşısı ile eşcinsellik arasında bir bağlantı olduğunı söylemesi ortodoks hahamların açıklamalarına tezat oluşturdu

Koronavirüs aşısının bulunması sonrasında önde gelen ortodoks hahamlar insanları gönüllü olmaya çağırmıştı.

Diğer yandan, LGBT hakları grubu Havruta da Asor'un yorumlarına cevaben “Şu anda eli kulağındaki yeni üyelerimizi karşılamaya hazırlanıyoruz” ifadesini kullandı.

 İSRAİL'DE 225 BİN KİŞİYE İKİNCİ AŞI VURULDU

Dünyanın en hızlı aşılamalarından birini kararlılıkla sürdüren İsrail, mart ayı ortalarına kadar 9 milyon vatandaşının 5 milyonunu aşılamayı ve ekonomisini yeniden açmayı hedefliyor.

İki milyondan fazla İsrailli çoktan ilk doz aşıyı yaptırdı, yaklaşık 225 bin kişiye de ikinci doz aşılar vuruldu.

İsrail ABD'li Pfizer ve Alman Biontech firmalarının ürettiği koronavirüs aşısını satın almıştı. (DHA)

 

 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.