Popüler Haberler

Aşı randevu telefonu kaç 182? Covid 19 aşı randevu alma telefon numarası nedir?

Aşı randevusu almak isteyenler internette covid 19 aşı randevu alma telefon numarasını merak ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın aşı sırasının 40 yaş üstüne çıktığını açıklamasından sonra vatandaşlar da harekete geçti. 40 yaş üstü aşılamanın başladığı günden itibaren aşı randevu telefon numarası araştırılmaya başlandı.

Peki aşı randevu alma telefon numarası kaçtır? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın aşı sırasının 40 yaş üstüne çıktığını açıklamasından sonra vatandaşların da aşı randevu alma telefon numarasını araştırmaya başladı.

AŞI RANDEVU TELEFON 182

Turkiye.gov.tr ya da e devlet mobil uygulamalarından da giriş yaparak ve arama bölümünden MHRS yazarak ulaşmak ve koronavirüs aşısı için randevu almak mümkün. Koronavirüs aşı başvurusu işlemleri e-devlet, e-nabız, MHRS mobil uygulamaları üzerinden de yapılabilecektir.

E-DEVLET GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Kişi, aşı yapılacak öncelikli grupta bulunuyorsa randevu işlemi için MHRS uygulamasına yönlendiriliyor. Uygulamayla seçilen sağlık kuruluşundan tarih ve saat belirtilerek randevu alınabiliyor. Randevu bilgisi SMS ile kişinin telefonuna gönderiliyor.

uygulama veya internetin yanı sıra MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor.

Vatandaşlar, kendilerine en yakın aile hekimlikleri ile tüm kamu, özel ve üniversite hastaneleri için randevularını oluşturabiliyor.

E-NABIZ AŞI RANDEVU ALMA!

Öncelikli grupta olduğunuzu tespit ettikten sonra “enabiz.gov.tr” adresinde e-devlet ile giriş yapabilirsiniz. Burada yer alan e-devlet ile giriş seçeneğini tıklamanız yeterli olacak.

Aşı randevusu nasıl alınır? AŞI RANDEVU ALMA: e-devlet, telefon ve MHRS aşı randevu ekranı

Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada “aşı randevusu alma” işlemini işaretleyin. Bunun ardından size “Aile Hekimi” ve “Hastane” seçeneklerini sunacak.

Aile hekimini seçmeniz durumunda kendi aile hekimim ya da başka aile hekimi seçeneğini aktaracak istediğinizi işaretleyebilirsiniz.

Hastaneyi seçmeniz durumunda da yine size uygun olan hastanenin listesi verilecek. Bu sayfalar açıldıktan sonra seçtiği gün ve saatte aşı randevunuz alınmış olacak.

Daha fazla detaylı bilgi almak isteyenler ise ALO 184 üzerinden Sağlık Bakanlığı'nı arayarak bilgi edinebilir.

 

 

Yorumlar