Gündem

'Aşı karşıtları mitingine izin vermediği için Maltepe kaymakamı sürüldü' iddialarına Bakanlık'tan yalanlama!

Maltepe'deki aşı karşıtları mitingine izin vermediği gerekçesiyle Maltepe Kaymakamı'nın sürüldüğü iddialarını İçişleri Bakanlığı yalanladı.

“Eski Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’nın miting sürgünü, en güçlü lobi aşı karşıtları, aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü” iddialarının ardından İçişleri Bakanlığı açılama yaptı. 


İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Bugün bazı medya organlarında "eski Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı'nın miting sürgünü, en güçlü lobi aşı karşıtları, aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü” şeklinde çıkan haberlere ilişkin açıklama yapılmasına gerek duyulmuştur.

17/12/2016-06/09/2021 yılları arasında Maltepe Kaymakamı olarak görev yapan Meftun DALLI Mülki idare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin bölge ve görev süresi esaslarına istinaden Maltepe ilçesindeki görev süresini tamamlamış olması nedeniyle, genel teamüllere uygun olarak 20/08/2021, tarihli resmî gazetede yayımlanan ve 624 mülki idare amirini kapsayan atama kararnamesi ile Derince Kaymakamlığına atanmıştır.

Ayrıca iddia edilen hususla ilgili Maltepe Kaymakamlığınca yapılan idari işlem 03/09/2021 tarihinde olup Bakanlığımızca gerçekleştirilen atama kararnamesinden sonra olmuştur. Söz konusu haberler gerçeği kesinlikle yansıtmamaktadır."