Popüler Haberler |

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? Asgari Ücret Komisyonu toplantı tarihi!

2022 yılında asgari ücret tutarlarının ne kadar olacağına dair araştırmalar heyecanla devam ederken Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ne zaman toplanacağı da açıklandı. Bu sebeple, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ne zaman toplanacağı araştırılıyor. Peki, Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? Detaylar haberimizde...

2022 asgari ücret tutarının belirlenmesi heyecanla bekleniyor. 2022 yılı için asgari ücret tutarının konuşulacağı Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ne zaman toplanacağı belirlendi. Peki, Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? Ayrıntılar haberimizde...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yeni yılda geçerli olacak asgari ücret rakamının işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nca belirleneceğini anımsattı.

Komisyonun, ilk toplantısını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde 1 Aralık'ta yapacağını belirten Bilgin, toplantının yüz yüze gerçekleştirileceğini vurguladı.

ASGARİ ÜCRET 15 KİŞİLİK KOMİSYON TARAFINDAN BELİRLENECEK

 

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda işçi tarafını Türk-İş, işveren tarafını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) temsil edecek.