Ekonomi |

'Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?' sorusuna Erdoğan'dan yanıt: En uygun olanına karar vereceğiz!

Katar ziyareti öncesinde basın toplantısı gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?' sorusuna yanıt verdi. 'İşçimizi zora sokmayacağız.' diyen Erdoğan 'En uygun olanına karar vereceğiz.' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar ziyareti öncesinde basın toplantısında milyonların merak ettiği asgari ücret ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

'Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?' sorusuna 'Beni köşeye sıkıştırıyorsunuz.' diyen Erdoğan iu açıklamalarda bulundu:

"Şu anda sayın Bakan heyetiyle beraber gerek işçi gerek işveren kesimiyle görüşmeleri yapacaklar. Görüşmelerle birlikte bir yere varacaklar. Dönünde bizler bu görüşmelerde ne yaptılar, teklifleri nedir, bunları görelim. Daha önce de söylediğim gibi, biz kesinlikle bu noktada işçimizi zora sokmayacağız. En uygun olanı en ideal olanı gerek brüt gerek net masaya yatırarak nihai kararı vereceğiz. Temenni ediyorum ki, sadece işçi kesiminin buradaki memnuniyeti değil, işveren de kararla memnun olması lazım. Bir de önümüzdeki yıl seçim öncesi alınacak olan karar da var. Tüm bunları düşünerek bir karar vereceğiz. Bu kararla beraber yolumuza devam edeceğiz."