Dünya |

ASALA lideri Erivan'da vurularak öldürüldü

Ermeni terör örgütü ASALA üyesi ve Beyrut'ta bulunan Ermeni Devrimci Federasyonu-Taşnaktsutyun görevlisi Parkev Shmavonyan, bu sabah Erivan'da vurularak öldürüldü. 38 yaşındaki Shmavonyan, Beyrut'ta Taşnaklar ile Jmayel ve Shamun partileri arasındaki ilişkilerin koordinatörüydü.

Dağlık Karabağ’da işgal ettiği reyonlarda Azerbaycan ordusu karşısında bozguna uğrayan Ermenistan şok bir cinayet ile sarsıldı.

BU SABAH ÖLDÜRÜLDÜ

Ermeni terör örgütü ASALA üyesi ve Beyrut'ta bulunan Ermeni Devrimci Federasyonu-Taşnaktsutyun görevlisi Parkev Shmavonyan, bu sabah Erivan'da vurularak öldürüldü. SUperHaber’in elde ettiği bilgilere göre, olay Tigras Mets Caddesi ile kesişme noktasındaki Mher Mkrtchyan Caddesi üzerindeki bir binada meydana geldi.

38 yaşındaki P. Shmavonyan, Beyrut'ta Taşnaklar ile Jmayel ve Shamun partileri arasındaki ilişkilerin koordinatörüydü. Şhamovyan, Beyrut'un Burj Hamud semtindeki La Bamba butiğinin sahibi, Ermenilerin yoğun bir şekilde yaşadığı ve "gerçek Taşnak" olarak bilinen Koryun Şamovyan'ın en küçük oğluydu.