Koronavirüs |

Artvin'de horona korona ayarı

Doğu Karadeniz'de yer alan Artvin'in Yusufeli ilçesinde yer alan Sarıgöl köyü sakinleri, tulum sesini duyunca dayanamayıp horona durdu. Köylüler, koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeyi korumayı da ihmal etmedi.

Yusufeli ilçesi Sarıgöl köyünde bir grup arkadaş, tulum sesini duyunca dayanamadı.

HORONDA SOSYAL MESAFE KURALI

Koronavirüs salgını nedeniyle temastan çekinen arkadaşlar, sosyal mesafeyi korumayı ihmal etmeden horon tepti. Ellerine aldıkları 1,5 metre uzunluğundaki çubuklarla tutarak horon oynayan vatandaşlar, kendileri besteledikleri korona türküsünü söyleyerek doyasıya eğlendiler.

BİLİNÇSİZCE SOKAKLARDA DOLAŞANLARA TEPKİ İÇİN HORON OYNADILAR

Videoyu sosyal medyada paylaşan Ali Gündüz, yaptığı açıklamada içinde bulunan koronavirüs sürecine dikkat çekerek insanların geçtiğimiz hafta cuma akşamı yurt genelinde marketler ve fırınlar önünde sıraya girip kavga etmelerine ve bilinçsizce sokaklarda dolaşarak temas halinde olmalarına tepki amaçlı bu şekilde horon oynadıklarını söyledi.

(İHA)

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.