Artvin'de çatışma ortasında kalan Kılıçdaroğlu Ardanuç'ta konuştu: Sonuna kadar destekliyoruz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çatışma üzerine zırhlı araçla bölgeden uzaklaştırılarak Şavşat'a geri dönmüştü. Buradan helikopterle Ardanuç' geçen Kılıçdaroğlu, buradaki programda konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından önemli başlıklar

Her zaman her ortamda halkın yanında olacağım, halkın çıkarlarını savunacağım. Kim ne derse desin, bu güzel ülkeye barışı huzuru getirmek için sonuna kadar mücadele edeceğim. Ne terör bizi yıldırır ne de başkaları. Çünkü biz Mustafa Kemal’in Türkiye’sini büyütmek zorundayız.

Bize cumhuriyet altın tabak içinde sunulmadı. Kanla şehitlerle gazilerle kurduk. Omuzunda silah taşıyan analarla kurduk. Hiçkimse bize silah gösterecek, tehdit edecek biz de yılacağız, yılmayacağız. Allah’ın verdiği bir canımız var, o can bu ülke bu millet uğruna feda olsun diyeceğiz.

“IŞİD DENEN TERÖR ÖRGÜTÜNE DERSİNİ VERMEK İÇİN ORDUMUZ CERABLUS’A GİRDİ”

Gaziantep’te terör 53 vatandaşımızın canını aldı, çoğu çocuk. Çocukların bu ülke için ne kadar önemli olduğunu hepimiz iyi biliriz. Özellikle anneler. Çok sayıda çocuğumuz hayatını kaybetti. Bu IŞİD denen terör örgütüne dersini vermek için ordumuz Cerablus’a girdi, sonuna kadar arkasındayız. Şanlı ordumuzu destekleyeceğiz.

“VATANDAŞIMIZIN KİMLİĞİ İNANCI YAŞAM TARZI NE OLURSA OLSUN, HERKESİ KUCAKLARIZ”

İstanbul’da belediye başkanı, ama bu toprakların çocuğuyum diyor. Biz CHP’yiz, hiçbir ayrım yapmayız. Vatandaşımızın kimliği inancı yaşam tarzı ne olursa olsun, herkesi kucaklarız. İnsan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır ve bizim başımızın üstünde yeri vardır. Yunus Emre bu topraklarda yetişti, Hacı Bektaşi Veli, Mevlana, Erzurumlu Emrah bu topraklarda yetişti. Bu toprakların mayasında dostluk kardeşlik vardır. Bunu bozmak isteyenler var. Ama bozmak isteyenlere izin vermeyeceğiz. Beraber mücadele vereceğiz, beraber savaşacağız.

Hep şunu söylemiştik, yaşanacak bir Türkiye… Kadınların evlerinde huzur içinde yaşadıkları, çocuklarını huzur içinde okula gönderdikleri, büyük oğullarını askere gönderdikleri bir Türkiye, en büyük özlemimiz bu. Yaşanacak bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Ve bu güzel ülkede düşüncelerimiz farklı bile olsa bir arada kardeşçe yaşamayı öğreneceğiz.

“CAMİYE KIŞLAYA SİYASETİ SOKMAYACAĞIZ”

Eğer yaşanacak bir Türkiye istiyorsak, kadınların gülümsediği bir Türkiye istiyorsak, camiye kışlaya siyaseti sokmayacağız. Askeriyeye siyaseti sokmayacağız, adliyeye siyaseti sokmayacağız. Çünkü siyaset buraya sokulunca ülke bölünüyor. Her inançtan insanımız var, camiye her kimlikten her partiden insanımız gidiyor, duasını ediyor. Ama siyaseti soktuğumuzda insanlar bölünüyor. Kışlaya siyaset sokmayacağız, çünkü sokarsak ertesi gün darbe girişimine kalkışıyorlar. Adalete siyaseti sokmayacağız, çünkü hepimiz adalet istiyoruz.

Artvin'de çatışma ortasında kalan Kılıçdaroğlu Ardanuç'ta konuştu: Sonuna kadar destekliyoruz ile ilgili etiketler Haber