Magazin

Arif V 216, o kanalda yayınlanacak!

Şu sıralar gişelerde rekor izleyiciye ulaşan Cem Yılmaz ve Ozan Güven'in başrollerinde oynadığı 'Arif V 216' filminin sinemadan sonra hangi kanalda yayınlanacağının bile belirlendiği ortaya çıktı.

Şimdilerde vizyonda olan, ünlü komedyen Cem Yılmaz ve yakın arkadaşı Ozan Güven'in başrollerinde yer aldığı 'Arif V 216' filminin, sinemadan sonra hangi açık kanalda yayınlanacağı ortaya çıktı.

Acun Ilıcalı'nın daha işin başında olayı bitirip Cem Yılmaz'la anlaştığı konuşuluyor...

Milliyet yazarı Sina Koloğlu'nun, ‘Arif V 216’ Hangi Kanalda? başlıklı yazısı şöyle:

'Arif V 216', yeni yılın en çok konuşulan filmi oldu ve olacak. Beğenenler, beğenmeyenlere anlatıyor. Gişesi de, en iyi Cem Yılmaz filmi olacak gibi... Malum, filmler önce sinemalarda sonra paralı kanallarda gösterilir. Sonra sıra, açık kanallara gelir. Peki bu filmi, hangi kanal yayınlayacak? TV8 yani Acun Ilıcalı, işin başında olayı bitirmiş duyduğum kadarıyla... Cem Yılmaz’la iyi anlaştıkları basından anlaşılıyor. Ee TV8’de yılbaşı gecesi programında da elinden gelen şovu sundu Cem Yılmaz. Sordum kanala, “Evet biz aldık” dediler. Peki ne zaman yayınlanır? Sinema salon yolculuğunun uzun süreceği belirtiliyor. Sonra paralı kanal yolculuğu var. Bu arada büyük olasılıkla Digiturk platformunda yayınlanacak. İyi iş yapan yerli filmleri kaçırmadığı söyleniyor.

Örnek ‘Recep İvedik 5’, şu an bu platformda gösteriliyor. ‘Arif V 216’nın da burada yer alacağı konuşuluyor. TV8’deki yayının ise, 2019’u bulması bekleniyor.

Gişe filmleri hangi kanalda?

Reklamı, gişesi iyi olan ve merak edilen filmlerin ekran yolculuğu nasıl olacak? Bir hatırlatayım mesela ‘Ayla’... Bu filmin açık kanal yayın haklarını FOX aldı. Şener Şen’in başrolünü oynadığı ‘Yol Ayrımı’ da FOX’ta yayınlanacak. TV8, Elçin Sangu ve Barış Arduç’un ‘Mutluluk Zamanı’ filmine talip oldu. Bu kanallar, filmleri birden fazla oynatma hakkını elde ediyor ve zaman içinde de gösteriyor. Yani her daim ‘reyting’ ve reklam garantili projeler oluyor. Özellikle TV8, bu konuda bir adım öne çıkıyor.