Spor |

Arda Turan'dan olay açıklama: Kötü günler geçirdiğim dönemde Beşiktaş’tan teklif aldım

Arda Turan, kariyeri ve geleceği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Turan, TV 100'de konuk olduğu programda: Beşiktaş’tan teklif aldığını ve Sergen Yalçın'ın telefonla arayarak transfer teklifinde bulunduğunu ifade etti.

Galatasaray ile olan sözleşmesi sona eren Arda Turan, futbolu bırakmayı ve teknik direktör olmayı planladığını açıkladı.

''TEKNİK DİREKTÖR OLMAK İSTİYORUM, İYİ BİR TEKNİK DİREKTÖR OLACAĞIM''

TV 100'de gelecek planlaması hakkında konuşan Arda, "Galatasaray'da oynayamayacağıma göre, eşimin ve ailemin rahat edeceği bir yerde olur, rahat edemeyeceği bir yerde oynamayı düşünmüyorum. Süper Lig'de herhangi bir takımda oynamayı düşünmüyorum. Teknik direktör olmak istiyorum, iyi bir teknik direktör olacağımı düşünüyorum. Ekibimi topluyorum." dedi.

''SERGEN YALÇIN BENİ ARADI 'BEŞİKTAŞ'A GELMEK İSTER MİSİN?' DEDİ''

Arda Turan ayrıca, kötü günler geçirdiği dönemde Beşiktaş’tan teklif aldığını söyledi. Teknik direktör Sergen Yalçın’a teşekkür eden Turan, "Sergen Yalçın'ı canım kadar severim. Benim sıkıntılar yaşadığım günlerimde bana telefon açtı, 'Beşiktaş'a gelmek ister misin?' dedi. Sergen ağabey hiç kimsenin sahip çıkmadığı kadar bana sahip çıktı" ifadelerini kullandı.

''MESUT ÖZİL YA DA BAKASETES VARSA OYUNU NEDEN ONUN ÜZERİNE ŞEKİLLENDİRMİYORSUN''

Teknik adamların kadroya göre sistem belirlemesi gerektiğini söyleyen Arda, "Oyunu doğru oynamıyoruz. Doğru insanlarla oynamıyoruz ve bunda ısrar ediyoruz. Mesut Özil ya da Bakasetas varsa oyunu neden onun üzerine şekillendirmiyorsun? Mesut Özil'i sağ kanatta oynatırsan nasıl verim alacaksın?" diye konuştu. 

''FATİH HOCAM 'BENİ BİR TEK SEN GEÇEBİLİRSİN' DEDİ''

"Teknik direktör olmak istiyorum, iyi bir teknik direktör olacağımı düşünüyorum. Ekibimi topluyorum" diyen Arda Turan, "Tarihin en iyi teknik direktörü olmak istiyorum. Fatih Hoca'nın ağzından duyduğum için söylüyorum. 'Beni bir tek sen geçebilirsin.' dedi. Onun için de deneyeceğim. Benim için bir hayali canlandırdı" ifadelerini kullandı.