Yaşam |

Arazi tartışmasında ortalık savaş alanına döndü: 25 kişi yaralandı!

Şanlıurfa Siverek'te Gülel ve Tüysüz aileleri arasında dün yaşanan silahlı kavga sonrası bugün de benzer bir olay yaşandı. Aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan Akın ve Yıldız ailelerinin üyeleri arasında, mera alanına 'ev yapma' meselesi nedeniyle tartışma çıktı. Çıkan tartışma kavgaya dönünce 25 kişi yaralandı.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Karpuzcu Mahallesi'nde aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan Akın ve Yıldız ailelerinin üyeleri arasında, mera alanına 'ev yapma' meselesi nedeniyle tartışma çıktı. Ailelerin yakınlarının da katılımıyla büyüyen tartışma, taş ve sopaların kullanıldığı kavgaya dönüştü.

KADIN VE ÇOCUKLAR DAHİL 25 YARALI

Ortalığın savaş alanına döndüğü kavgada 25 kişi yaralandı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen jandarma, kavgaya müdahale edip, tarafları ayırdı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaralılar, ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırılıp tedaviye alındı.

 

JANDARMA BÖLGEDE ÖNLEM ALDI

Yeni bir kavga yaşanmaması için mahallede geniş önlem alan jandarma ekipleri, olaya karışan kişilerin tespit edilmesi için çalışma başattı.