Yaşam

Arazi anlaşmazlığı tartışması kanlı bitti

Afyonkarahisar'da, aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan Serhat A. ile Murat K.'nın tartışmasına karışan aileler arasında kavga çıktı. Kavgada bir kişi darbedilerek, beş kişi de av tüfeğiyle ateş açılması sonucu vurularak yaralandı. Hastaneye kaldırılan altı yaralıdan birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Sinanpaşa ilçesine bağlı Ahmetpaşa beldesinde akşam saatlerinde meydana gelwn olayda; Serhat A. (31), iş yerinden çıkıp evine döndüğü sırada sokakta Murat K. (68) ile karşılaştı. Yıllardır aralarında arazi anlaşmazlığından dolayı husumet bulunduğu öğrenilen Serhat A. ve Murat K. tartışmaya başladı. Tartışmaya aileler de dahil olunca olay büyüyüp, kavgaya dönüştü.


TÜFEKLE ATEŞ AÇTI: 5 KİŞİ YARALANDI

Kavga sırasında evinden av tüfeğini alan Murat K., dışarıdakilerin üzerine ardı ardına ateş açtı. Açılan ateş sonucu Abdullah A. (38), Hakan Ö. (37), Mehmet B. (32), Mehmet K. (58) ve Tasfire K. (62) vücutlarına isabet eden saçmalarla yaralanırken, kendisi ise darbedildi.

YARALILARDAN BİRİNİN DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar, sağlık ekiplerince olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ile çevredeki diğer hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan Hakan Ö.’nün durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Olayda kullanılan ve ruhsatsız olduğu anlaşılan av tüfeğine el konuldu. Yaşanan olayın ardından kent merkezinde ise polis ekipleri yaralıların bulunduğu hastaneler önünde yoğun güvenlik önlemi aldı. Polis, herhangi bir olumsuzluğun önüne geçmek için yoğun çaba sarf etti. Olayın ardından jandarma tarafından da inceleme başlatıldı.

(DHA)