Gündem

AÖL sonuçları açıklandı mı? AÖL ne zaman açıklanır?

Binlerce öğrenci AÖL sonuçları açıklandı mı? AÖL ne zaman açıklanır? sorularının yanıtını merak ediyor. 18-19 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen AÖL sınavının sonuçlarını merak eden öğrenciler, bu sonuçlarla birlikte 3. dönem sınavına hazırlanacak. Peki AÖL sonuçları açıklandı mı? AÖL ne zaman açıklanır? İşte binlerce öğrencinin merakla beklediği AÖL sonuçlarının açıklanacağı tarih...

AÖL sonuçları öğrenciler tarafından merakla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 18-19 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen AÖL sonuçları için bekleyiş sürüyor. Eğitimlerini açıktan sürdüren binlerce vatandaş AÖL sonuçları açıklandı mı? AÖL ne zaman açıklanır? sorularının yanıtını arıyor. İşte, binlerce kişiyi yakından ilgilendiren AÖL sonuçları açıklandı mı? AÖL ne zaman açıklanır? sorularının cevabı ve detaylı bilgiler....

AÖL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz yıl 19-20 Mart tarihinde gerçekleştirilen AÖL 2. dönem sınavı, 25 Nisan tarihinde açıklanmıştı. Sürecin bu yıl da aynı şekilde ilerleyebileceği düşünülürse, sonuçların 24 Nisan Pazartesi günü erişime açılacağı öngürülebilir.

AÖL ÖĞRENCİ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ


SINAV KAĞITLARI ERİŞİME AÇILDI

Açıköğretim lisesi tarafından 18-19 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen AÖL 2. dönem sınavının soruları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Toplamda 3 oturum halinde gerçekleştirilen sınavın soruları, cevap anahtarlarıyla birlikte adaylara sunuldu. Adayların soru kitapçıklarını görüntüleyebilmesi için bilgisayarlarında PDF programına sahip olmaları gerekecek.

SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL 3.DÖNEM SINAVI NE ZAMAN?

Açık Lise 3. dönem sınavları ise 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak. 3. dönem yapılacak sınavın giriş belgeleri ise 16 Haziran 2017 tarihinden itibaren alınabilecek. Açık Lise öğrencilerine dınav giriş belgesi posta ile gönderilmeyecel. Mutlaka MEB'in aol.meb.gov.tr adresine girerek sınav giriş belgelerini almaları gerekmektedir.

aollllll

İLK KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

a) e-Okulda Kaydı Olan Öğrencilerden; İlköğretimi tamamlayanlar ile liselerin ara sınıflarından ayrılanlardan,
b) • Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe,
c) • T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge istenir. Ayrıca sistem üzerinden alınan kayıt raporunu imzalamaları gerekmektedir.
b) e-Okulda Kaydı Olmayan Öğrenciler İçin; İlköğretim Okulu veya Ortaokul Mezunu Öğrencilerden;
• T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge,
• Ön cepheden ve son altı ay içinde çekilmiş 4,5x6 cm. ebadında bir adet renkli vesikalık fotoğraf,
• İlköğretim okulu veya ortaokul diplomasının aslı (diploması kayıp olanlardan Diploma Kayıp Örneğinin aslı), istenir. Orta Öğretim Ara Sınıflarından Ayrılan Öğrencilerden;
• T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge,
• Ön cepheden ve son altı ay içinde çekilmiş 4,5x6 cm. ebadında bir adet renkli vesikalık fotoğraf,
• Tasdikname/tasdikname kayıp belgesinin ve ekinde okuduğu tüm sınıflara ait not döküm çizelgesinin aslı,
• T.C Kimlik Numarası olmayanlardan ilk kayıt sınav bedelinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı, istenir.

Yorumlar
Günün Videosu
Marmara Denizi’nin kabusu olan deniz salyasını temizleme çalışmaları devam ediyor. Denizi kaplayan müsilajın, denizde oluşturduğu tahribat son haliyle havadan görüntülendi.