Popüler Haberler |

AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman başlayacak?

AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman başlayacak? 25-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen Açık Öğretim Fakültesi sınavının ardından gözler yaz okuluna çevrildi. İnternette ise AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman başlayacak, Açık Öğretim Fakültesi yaz okuluna nasıl kayıt yaptırılır gibi sorulara yanıt aranıyor. Biz de bu konuyu sizler için inceledik ve haberimize ekledik. Peki AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman başlayacak? İşte yanıtı...

AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman başlayacak? Geçtiğimiz haftasonu Açık Öğretim Fakültesi sınavının gerçekleşmesinin ardından internette AÖF yaz okulu hakkında araştırmalar yapılmaya başlandı. AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman başlayacak, nasıl kayıt yaptırılır gibi sorulara yanıt aranıyor. Biz de bu konuyu sizler için inceledik ve haberimize ekledik. Peki AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

AÖF YAZ OKULU KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Anadolu Üniversitesi Akademik Takvimine göre yaz okulu kayıtları 24 Haziran Pazartesi günü başlayıp, 28 Haziran Cuma günü bitecek. 11 hafta sürecek eğitimin ardından 14-15 Eylül tarihlerinde final sınavları yapılacak. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde açılacak yaz okulu dersleri, ilgili birim kurulunun kararı ve Anadolu Üniversitesi Senatosunun yayınıyla belirlenecek. Yaz okulu başarı değerlendirmesi tek sınav ile yapılacak ve bu sınavın başarı notuna katkısı yüzde 100 olacak.

Eskişehirde bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı tüm öğrencilerin başvurabileceği yaz okulu açtıklarını söyledi.

Yaz okulu başarı değerlendirmesinin tek sınav ile yapılacağını ve bu sınavın başarı notuna katkısının yüzde 100 olacağını kaydeden Çokmaklı, "Göreve başladığımız günden bu yana Açıköğretim sistemine kayıtlı öğrencilerimizden gelen çeşitli taleplerle karşılaşıyoruz. Biz de öğrencilerimizin haklı taleplerini karşılamak, açık ve uzaktan eğitimde Türkiyenin lider üniversitesi olarak yenilikçi, sürdürülebilir çözümler üretmek çalışıyoruz. Yaz okulu da bu yenilikçi anlayışımızın bir ürünü. Örgün eğitimde zaten kullandığımız ve nitelikli sonuçlar aldığımız yaz okulu uygulamasını, Açıköğretim sistemine uyarlıyoruz. Bu yolla bütünleme taleplerine cevap verdiğimiz gibi başarılı öğrencilerimize de okullarını erken bitirme fırsatı ya da iş yoğunluğu olan öğrencilerimize yaz okulundan ders alarak dönem içindeki programlarını hafifletme fırsatı sağlıyoruz. Biz öğrencilerimizin lehine olacak, onların başarısını yükseltecek, verdiğimiz eğitimin kalitesini artıracak çalışmalar yapmayı sürdüreceğiz. Yaz okulu uygulamasının öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yaz okuluna, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı tüm öğrenciler başvurabilecek. Yaz okulu uygulaması mezuniyet aşamasına gelmiş ancakÿeksik derslerinden dolayı mezun olamayan öğrencilere, bir öğretim döneminde 45 kredilik ders alıp, tek dersi kalan öğrencilere dönemlik ders seçme koşullarından dolayı geçmiş öğretim yıllarında bazı dersleri alıp başarısız olan ancak mevcut öğretim yılında başarısız olduğu dersi alamayan öğrencilere mezuniyet açısından avantaj sağlayacak. Yaz okulu ayrıca bahar dönemi sonunda yapılan 3 Ders Sınavı Usul ve Esaslar gereğince sınava katılamayan öğrenciler için de bir şans olacak.