Popüler Haberler

AÖF CD harfi notu geçer mi? dc geçer not mu AÖF? Harf notlarının anlamları nelerdir?

CD notu geçer mi merak ediliyor. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınavlarına katılan öğrenciler aldıkları not ile ilgili araştırmalara da başladı. cd notu geçer mi, dc notu ile geçilir mi sorularına yanıt arıyor.

cd geçer mi, dc notu geçer mi AÖF? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınavları sonrası notlar açıklandı. Peki cd geçer mi? Harf notlarının anlamları nelerdir? İşte detaylar...

CD GEÇER Mİ?

AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır. Bu notları aldığınız dersleri tekrar seçemezsiniz.

CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez. Öğrencinin genel not ortalaması 2,00’ın altında ise; öğrenci, Genel Not Ortalamasını 2,00’ın altına düştüğü dönemden itibaren bu notları aldığı dersler tekrar seçilebilir.

FF ise Başarısız Harf Notudur ve öğrenci FF aldığı dersleri tekrar seçebilir.

Örneğin, Akademik durumu Uyarı olan bir öğrencinin, daha önceki dönemden iki DD, bir DC olmak üzere üç koşullu geçer harf notuna ve bir de FF notuna sahip olduğunu varsayalım. Öğrenci koşullu geçer harf notuna sahip olduğu 3 dersi istediği zaman alabileceği gibi, FF notuna sahip olduğu dersi de istediği zaman alabilir. Burada önemli olan öğrencinin mezun olmak için genel not ortalamasını 2.00 ve üstüne taşıması ve FF dersinin olmamasıdır. Öğrenci genel not ortalamasını 2.00 ve üzerine taşıdığında koşullu geçer harf notuna sahip olduğu derslerden de başarılı olmuş olacaktır.