Popüler Haberler |

Anthony Quinn müslüman oldu mu? Çağrı'nın Hz. Hamza'sı, Çöl Aslanı'nın Ömer Muhtar'ı Quinn Dini Ne?

Anthony Quinn için müslüman oldu iddiaları hep gündeme gelmiştir. İslamiyet'in doğuşunu konu alan Çağrı (The Message) filminde Hz. Hamza rolüyle tüm İslam dünyasının saygısını kazanan Anthony Quinn müslüman oldu mu? Dini ne?

Anthony Quinn Müslüman Oldu mu sorusu, Çağrı filminin yayınlandığı günden bu yana hepimizin aklında bir sorudur. Orijinal adı The Message olan Çağrı filminde Hz. Hamza rolüyle tüm İslam dünyasında saygı ve sevgi kazanan dünyaca ünlü aktör Anthony Quinn'in film sonrası müslüman olduğu iddia edilmişti. Peki, Quinn din değiştirdi mi?

ANTHONY QUİNN MÜSLÜMAN OLDU MU?

Dünyaca ünlü aktör Anthony Quinn, rol aldığı Çağrı filmi sonrası müslüman oldu iddiaları karşısında konuşmuştu. Buna göre İslam dininden çok etkilendiğini ancak müslüman olmadığını söyleyen Quiin, bir İslam kahramanının hayatını daha canlandırırsa müslüman olabileceğini açıklamıştı. Ancak Anthony Quinn, bu filmden sonra Çöl Aslanı Ömer Muhtar filminde rol almış ancak kararını değiştirmemişti.

Anthony quinn müslüman oldu mu? Anthony Quinn kimdir? Anthony quinn filmleri nelerdir? Çağrı filmi! Anthony quinn ne zaman öldü?

ANTHONY QUİNN KİMDİR?

Anthony Quinn (21 Nisan 1915 - 3 Haziran 2001), iki kere Akademi Ödülü kazanmış Meksika asıllı Amerikalı oyuncu aynı zamanda ressam ve yazardır. En çok başrolde oynadığı Zorba the Greek ve oscar kazandığı Viva Zapata! filmleri ile tanınır. Ayrıca Quinn 1987 Altın Küre Ödüllerinde yaşam boyu başarı olarak bilinen Cecil B. DeMille Ödülü'nü kazanmıştır.Annesi Meksikalı, babası İrlanda asıllıydı. ABD'de bir süre sahneye çıktıktan sonra Parole (1936) filminde rol alarak sinemaya adım attı. The Plainsman (1937), Blood and Sand (1941) gibi filmlerde uzun yıllar yardımcı roller oynadı ve daha çok kötü Yerli ya da Meksikalı tiplerini canlandırdı. Elia Kazan'ın 1952 tarihli Viva Zapata'sıyla en iyi yardımcı oyuncu Oscar'ını kazanınca başrollerde gözükmeye başladı. 1954'te İtalya'da Federico Fellini'nin La Strada'sındaki Zamoano yorumuyla en başarılı oyunlarından birini verdi. 1956'da Lust for Life'daki ressam Gauguin rolüyle ikinci kez en iyi yardımcı oyuncu Oscar'ını kazandı. Cecil B. deMille'in rahatsızlığı nedeniyle yarıda bıraktığı Buccaneer'le (1958) yönetmenliği denedi. Filmin ticari başarısızlığı üzerine bir daha film yönetmedi.

ANTHONY QUİNN NE ZAMAN ÖLDÜ?

Anthony Quinn, 3 Haziran 2001 ABD'de Boston'da vefat etti. Cenazesi, ömrünün son yıllarında üyesi olduğu Foursquare Evangelical Christian Community tarafından İlk Vaftiz Kilisesi'nde (First Baptist Church) yapıldı ve Rhode Island'da Bristol yakınlarındaki aile mezarlığına gömüldü.