Spor

Anthony Nwakaeme'den şampiyonluk sözleri... "İyi başlayalım, iyi bitirelim"

Riva kampında basının karşısına geçen Anthony Nwakaeme, "Bu sezonki hedefimiz iyi başlamak ve bunun yanında iyi bitirebilmek. Uzun bir yol olacak, kolay olmayacak. Bunun için de sıkı çalışıyoruz" dedi. Niheryalı forvet yeni sözleşme için ise "Yönetimimiz beni ne zaman arar ve gelecek hakkında görüşlerimi sorarsa karşılıklı oturur konuşuruz. Burada mutluyum" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un Nijeryalı forveti Anthony Nwakaeme, TFF Riva Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'ndeki sezon öncesi kampında basın mensuplarının karşısına geçti. Bordo-Mavililer'le sözleşmesinin son sezonuna giren 32 yaşındaki futbolcu, "Trabzonspor, şampiyonluklar için mücadele eden büyük bir takım. Bu doğrultuda ilerliyoruz. Yeni katılan arkadaşlarımız gayet iyi çalışıyorlar. Hem karakter hem de oyuncu olarak çok iyiler. Onları da aramıza katabilmek ve tecrübelerinden faydalanabilmek için çok sıkı çalışmaya devam ediyoruz. Tek odak noktamız, hedefimize doğru ilerlemek. Bu doğrultuda sıkı çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Haziran 2022'de bitecek olan sözleşmesiyle ilgili olarak gelen soruya ise 32 yaşındaki oyuncu, "Türkiye'de ve Trabzonspor'da olmaktan dolayı mutluyum. Herhangi bir sorun yok. Yönetimimiz beni ne zaman arar ve gelecek hakkında görüşlerimi sorarsa karşılıklı oturur konuşuruz. Burada mutlu olduğumu ifade etmem gerekir" cevabını verdi.

"SEYİRCİLİ MAÇLARI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM"

Yeni sezonda taraftarların tekrar statlara döneceğinden dolayı heyecanlı olduğunu vurgulayan tecrübeli oyuncu, "Koronavirüs sürecinde birlikte olamadık. Belki ben, onların beni özlediğin daha fazla onları özledim. Onlarla beraber olmak benim için çok özel bir duyguydu. Tam kapasite olmasa da yarı kapasite, hiç kimsenin olmamasından daha iyi olacak. Onların döneceği günü dört gözle bekliyorum" diye konuştu. Nwakaeme'nin sözlerinden satırbaşları şöyle:"Buraya geldiğim ilk andan itibaren çok yetenekli genç oyuncularımız olduğunu görmüştüm. Onlara söylememiz gereken bu işi bırakmamaları. Yaptığı işe en iyi şekilde sarılmaya devam etmeliler çünkü o fırsat bir gün gelecektir."

"3 yılda iyi sezonlar geçirdiğimiz ve etkili performanslar ortaya koyduğumuzu söyleyebilirim. Geçen sezon, hocamızın katılışıyla takımımızın ne kadar yukarı gittiğini ve ne kadar gelişim gösterdiğini siz de fark etmişsinizdir. Bu sezonki hedefimiz iyi başlamak ve bunun yanında iyi bitirebilmek. Uzun bir yol olacak, kolay olmayacak. Bunun için de sıkı çalışıyoruz."

"Kaptan olmak beraberinde birçok sorumluluk getiriyor. Böyle büyük potansiyelli bir takımın kaptanlığını size veriyorlarsa, size de bunu en iyi şekilde yapmak düşer. Hoca eğer böyle bir karar verirse ben de bundan mutlu olurum ve en iyi şekilde yapmaya çalışırım."

"Abime karşı oynamak isterdim. Ayrıca Ronaldinho'ya karşı bir maçta forma giymek isterdim. Futbolu bu iki şeyi yapmadan bitirirsem içimde bir burukluk kalır."