Antalya'da rehine krizi: Annesi geldi, saldırgan ikna edildi

Antalya'nın Kepez ilçesinde bulunan Mısır Çarşısı'ndaki banka şubesinin müdürü, kimliği belirsiz silahlı kişi tarafından rehin alındı. Olaya müdahale etmek için gelen polis ekipleri saatlerce saldırganı ikna etmeye çalıştı. Saldırganın annesi de olay yerine gelirken rehine krizi sona erdi ve saldırgan gözaltına alındı.

Antalya'da bankaya gelen bir kişi güvenlik görevlisini etkisiz hale getirip tabancısına el koydu. Müşterilere korku dolu anlar yaşatan saldırgan herkesi bankadan çıkararak müdürü rehin aldı. Özel harekat ekiplerinin ikna çalışması sürerken olay yerine rehin alan kişinin annesi geldi. Saldırgan ikna edilip gözaltına alındı.

Antalya'da rehine krizi: Annesi geldi, saldırgan ikna edildi

Olay saat 15.00 sıralarında, Kepez ilçesinde bulunan Mısır Çarşısı'ndaki bankanın şubesinde meydana geldi. Bankaya gelen M.R.D., güvenlik görevlisini etkisiz hale getirip, tabancasına el koydu. M.R.D. ardından şube müdürünü rehin aldı ve içeridekileri dışarı çıkardı. Banka boşaltılırken, olay yerine de çok sayıda polis ekibi yönlendirildi.

Antalya'da rehine krizi: Annesi geldi, saldırgan ikna edildi - Resim : 2

EMNİYET MÜDÜRÜ DE GELDİ


Özel harekat polisleri çevre güvenliğini aldı, şubenin önündeki yolu trafiğe kapattı. Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan da olay yerine gelerek bilgi aldı. Banka şubesi müdürünü rehin alan M.R.D. ile görüşen müzakereci polisler, silahı bırakıp teslim olmasını istedi. M.R.D., polislerden kendisine 15 dakika verilmesini istedi ancak bu süre de doldu. Öte yandan M.R.D.'nin annesi, oğlunu ikna etmesi için banka şubesine getirildi.

Antalya'da rehine krizi: Annesi geldi, saldırgan ikna edildi - Resim : 3

İKNA EDİLDİ

Antalya'da, Mısır Çarşısı'ndaki banka şubesinin müdürünü silahla rehin alan M.R.D., polis ekiplerinin 2 saatlik ikna çalışmasının sonunda teslim oldu. Bankada görevli personelin saat 17.00 sıralarında dışarı çıkmasının ardından özel harekat polisleri, şubeye girdi. Müzakere görüşmeleriyle teslim olmaya ikna edilen M.R.D., gözaltına alındı. M.R.D., ekip aracına alınarak emniyete götürüldü.

 

Antalya'da rehine krizi: Annesi geldi, saldırgan ikna edildi ile ilgili etiketler antalya kepez banka müdür rehin