Yaşam

Maske tartışması karakolda bitti

Antalya'nın Alanya ilçesinde maskesiz dolaşan bir vatandaş, kendisini uyaran ekiplere tepki gösterdi. Tüm uyarılara rağmen maske takmayan zanlı, “Ben ameliyatlıyım, nefes alamıyorum. Sokakta bir sürü insan var takmayan. Hadi ekibi çağır gelsin” ifadelerini kullandı. Zanlı bu konuşmanın ardından gözaltına alındı ve 900 TL ceza kesildi.

Kaymakam Fatih Ürkmezer'in koordinesinde Alanya'da polis ekiplerinin katımıyla ilçe merkezinde koronavirüs denetimi gerçekleştirildi.

Polis, jandarma ve sahil güvenlik ekipleriyle birlikte denetimlere katılan Kaymakam Ürkmezer, Alanya'nın en işlek caddesi olan Atatürk ve Bostancıpınarı caddelerinde esnafları tek tek gezerek maske ve sosyal mesafe uyarısı yaptı.

Maske kullanımı konusunda işletme sahipleri ve vatandaşları uyaran Kaymakam Ürkmezer, vatandaşlara maske de verdi.

“HADİ EKİBİ ÇAĞIR GELSİN”

Şekerhane Mahallesi Bostancıpınarı Caddesi üzerinde denetim esnasında maskesiz dolaşan T.A. isimli vatandaşın kendisini maske takması konusunda uyaran polise verdiği tepki ise şaşırttı.

Polisin toplum sağlığı için maske takılması uyarısına karşı T.A., “Bu zamana kadar yoktu, bugün mü toplum sağlığı oldu. Biz niye maskeyi yanımızda taşıyoruz. Ben ameliyatlıyım, nefes alamıyorum. Sokakta bir sürü insan var takmayan” diyerek tepki gösterdi.

GÖZALTINA ALINDI CEZA KESİLDİ

Polise direnmesinin ardından gözaltına alınacağını anlayan T.A., kendisini uyaran polise, “Hadi ekibi çağır gelsin” diyerek hızla uzaklaşmak istedi. Ekipler tarafından gözaltına alınan T.A., polis aracına bindirilerek karakola götürüldü.

Şahıs, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin aldığı karar uyarınca 900 TL ceza kesildikten sonra savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

(İHA)

Sitene Ekle