Popüler Haberler

Anneler günü ne zaman 2020? Anneler günü hangi güne denk geliyor?

Anneler günü ne zaman 2020? Ülkemizde her yıl kutlanan Anneler Günü'nün bu yıl hangi güne denk geldiği merakla arama motorlarından araştırılmaya devam ediliyor. Anneler Günü'nün tarihçesi de merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Anneler Günü'nde annesine hediye almak isteyenler bu yıl annelerin gününün ne zaman olduğunu araştırıyor. Peki, Anneler günü ne zaman 2020? Anneler günü hangi güne denk geliyor? Detaylar haberimizde...

Anneler günü ne zaman 2020? Her yıl Mayıs ayında kutlanan Anneler Günü'nün bu yıl hangi güne denk geldiği, ne zaman kutlanacağı birçok kişi tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Anneler Günü'ne özel hazırlıklar yapacak olan vatandaşlar en güzel anneler günü mesajlarını ve hediyelerini araştırmaya devam etmektedir. Mayıs ayında kutlanacak olan Anneler Günü'nün tarihçesini ve ne zaman olduğunu sizler için araştırdık. Peki, Anneler günü ne zaman 2020? Anneler günü hangi güne denk geliyor? Detaylar haberimizde...

Anneler Günü ne zaman? 2019 Anneler Günü mesajları… - Güncel haberler

ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN?

Dünyanın çeşitli ülkelerinde Anneler Günü’nün farklı tarihlerde kutlanmasına karşın, Danimarka, Finlandiya, İtalya, Türkiye, Avustralya ve Belçika’da Anneler Günü mayıs ayının ikinci pazarında kutlanmaktadır. Dolayısıyla ülkemizde Anneler Günü 10 Mayıs 2020 tarihinde kutlanacak.

Anneler Günü geliyor… 2019'da Anneler Günü ne zaman? Anneler Günü ...

ANNELER GÜNÜ TARİHÇESİ!

Tarihteki ilk anneler günü kutlamaları, antik Yunan’da, tanrıların anası Rhea onuruna düzenlenen bahar kutlamalarına dayandırılabilir. 1600’lerin İngiltere’sinde “Anneler Pazarı” kutlanırdı.

Hıristiyanlığın Avrupa’da yaygınlaşmasıyla kutlama biçim değiştirerek “Kilise Ana” kutlamasına dönüştü. Kendilerine hayat veren ve kötülüklerden koruyan gücün “Kilise Ana” olduğuna inanılırdı. Zamanla kilise festivali ile “Anneler Pazarı” kutlamaları karıştı ve insanlar, kiliseyle birlikte annelerine de şükranlarını sunar oldular.