Yaşam

Anneannesine diye evden çıktı! 15 yaşındaki kız 3 gündür kayıp

Pendik’te anneannesine gitmek için evden ayrılan Buket Elif Akbaba kayıplara karıştı. 15 yaşındaki kızdan 3 gündür haber alınamıyor.

İstanbul'un ilçesi Pendik’te Cuma günü annesinin evinden Güngören’deki anneannesinin yanına gitmek üzere ayrılan 15 yaşındaki Buket Elif Akbaba’dan 3 gündür haber alınamıyor. Genç kızın en son anneannesine Marmaray’a bindiğini söylediği ve sonrasında ortadan kaybolduğu öğrenildi.

Ailesi 9. sınıf gastronomi öğrencisi olan Buket Elif Akbaba'nın can güvenliğinden endişeleniyor. Pendik Emniyet Müdürlüğü soruşturmayı derinleştirirken, anne babasının ifadesi sonrası, genç kızın bir süre çalıştığı iş yerinin sahibinin de ifadesi alındı.

ANNEANNESİNE GELMEK İÇİN ÇIKMIŞ

Kaybolan genç kızın amcası Mustafa Akbaba, "Yeğenimiz Buket Elif Akbaba, annesinin evinden çıkıyor anneannesine gelmek için. Cuma günü 18.20’den itibaren irtibatımızı kaybediyoruz. Her yere müracaat ettik. Emniyet çalışıyor biz de sosyal medyayı kullanarak herkese ulaşarak yeğenimizin bulunması için her yere saldırıyoruz. İnşallah buluruz sağ salim yuvasına döner. Sizlerden de bu desteği esirgememenizi rica ediyoruz. Evden kaçma ihtimali de yüksek. Eldeki bulgular var. Cep telefonunun yedeğini çıkardık Whatsapp geri dönüşümüne bakacağız. Nerede bir telefon gelse gördük görüyoruz diye hemen aileler koşturuyor. Emniyet ayrı bir çalışma yapıyor" şeklinde konuştu.

İHA

 

Sitene Ekle