Gündem

Ankara'da güvenlik görevlisi okul müdürünü yaralayıp intihar etti

Ankara'da bir okulun güvenlik görevlisi, tartıştığı okul müdürünü silahla yaraladıktan sonra intihar etti. Tedavi altına alınan okul müdürünün hayati tehlikeyi atlattığı, zanlının ise kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı, Etimesgut'taki okul müdürünün vurulması olayına ilişkin idari soruşturma başlattıklarını açıkladı.

Ankara'nın Etimesgut ilçesinde Şehit Velit Bekdaş Anadolu Lisesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan M.E, henüz belirlenemeyen nedenle okul müdürü Şerafettin Ali Gürüler ile tartıştı.

POLİSLER 'TESLİM OL' DEDİ, İNTİHAR ETTİ

Kavgaya dönüşen olayda yanında bulunan silahla okul müdürünü yaralayan M.E, olay yerine gelen polis ekiplerinin teslim olması yönündeki uyarılarını duyduktan hemen sonra aynı silahla intihar girişiminde bulundu.

Ağır yaralanan zanlı ile okul müdürü hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan okul müdürü Gürüler'in hayati tehlikeyi atlattığı, M.E'nin ise kaldırıldığı hastanede öldüğü belirtildi.

Polis ekipleri çevrede inceleme başlattı.

Öte yandan silah sesinin duyulmasının ardından okulun tahliye edildiği ve olay sırasında öğrencilerin içeride olmadığı öğrenildi.

BAKANLIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Milli Eğitim Bakanlığı, Etimesgut'taki okul müdürünün vurulması olayına ilişkin idari soruşturma başlattıklarını açıkladı.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği, Şehit Veli Bekdaş Anadolu Lisesi'nde meydana gelen olayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, olayın saat 08.50'de gerçekleştiği belirtilerek, "İlimiz Etimesgut ilçesi Şehit Velit Bekdaş Anadolu Lisesi'nde, okulda hizmetli olarak görev yapan Murat Ekinci, henüz bilinmeyen bir sebeple Okul Müdürü Şerafettin Ali Gürüler'i makam odasında ateşli silahla vurarak yaralamış, akabinde aynı silahla intihara teşebbüs etmiştir. Olay yerine intikal eden görevlilerimizce yaralı şahıslar ivedilikle bölge hastanelerine sevk edilmiş, öğrencilerin okuldan güvenli bir şekilde tahliyesi sağlanmıştır. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat çok yönlü olarak yürütülmektedir" denildi.

MÜDÜR GÜRÜLER'DEN İLK İFADE: 'SENİ VURACAĞIM' DEDİ

​Öte yandan, arkadaşı Hamza Yılmaz, müdür Gürüler'in kendisine anlattıklarını şöyle aktardı: "Kendisi izin istedi. Verdim. 10 gün izin kullandı, geldi. Odama geldi, kapıyı kapattı, 'Ben seni vuracağım' dedi. Birden boğuştuk. Silahtan çıkan kurşun omzuma geldi. Daha sonra arkadaşlar gelerek beni kurtardı."

(AJANSLAR)