Dünya

Angelina Jolie, Kürtlerle bir araya geldi!

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi olan ünlü oyuncu Angelina Jolie dün Duhok’taki mültecileri ziyaret etti.

Ünlü oyuncu Jolie, yaptığı ziyaret kapsamında ilk önce IŞİD savaşında enkaza dönen Musul’a gitti. Burada bölge sakinleri ile sohbet eden Jolie, halkın ihtiyaçları ve yeniden imar çalışmaları hakkında bilgi aldı. Angelina Jolie, daha sonra Duhok’taki Domiz Kampı’nda kalan mültecileri ziyaret etti.

Barzani yönetimine yakınlığıyla bilinen Rudaw'da yer alan habere göre; Kürt mültecilerin bulunduğu çadıra giren Jolie, kimsenin kendisine eşlik etmesini istemedi ve mültecilerle yalnız görüşmek istedi.

Jolie, Ronya Mizgin adlı Kürt mülteciyle yaklaşık 40 dakika görüştü. 5 çocuk annesi Ronya Mizgin, eşini IŞİD savaşında kaybetmiş.

“BEN DE ANNEYİM VE SENİN DURUMUNU EN İYİ ANLAYANLARDAN BİRİYİM”

Jolie, Ronya ile yaptığı görüşmede, “Ben de anneyim ve senin durumunu en iyi anlayanlardan biriyim” dedi.

Rûdaw’a konuşan Ronya Mizgin, “Görüşmede çocuklarıma nasıl baktığımı sordu. Bende ona buralarda kimsesiz olduğumu ve kimsenin bana yardım etmediğini söyledim. 2 çocuğum hasta. Allah büyüktür, çocuklarıma yardım eder” diye konuştu.

Jolie daha sonra Kürt mülteci Helime Abdullah’ın yanına gitti.

Helime Abdullah ve 2 kız kardeşi, mülteciyken üniversite okuduğu için Jolie’nin dikkatini çekmiş. Jolie, Helime Abdullah ve kız kardeşlerini bu zor şartlarda okudukları için tebrik etti.