Zamlı maaşlar için görüşmeler başlıyor

Kamu çalışanlarının maaşlarına yapılacak zamlarla ilgili sözleşme ve zam maratonu resmen başlıyor. Toplam 3.5 milyon memur ile 5.5 milyon memur emeklisinin maaşlarına yapılacak zam oranı önümüzdeki günlerde belirlenecek.

Kamuda çalışan 10 milyon işçi, memur ve memur emeklisinin gözü toplu iş sözleşmesi görüşmelerine çevrildi. Yaklaşık 720 bin kamu işçisi için pazarlık başlarken, ağustosta da 3.5 milyon memur, 5.5 milyon memur emeklisi için ücret ve maaşlarda yapılacak artış için masaya oturulacak. Türk-İş ile Hak-İş ilk defa ortak hareket ederek işçilerin mali ve sosyal haklarına ilişkin protokolü Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na sunacak.

TEMMUZA KADAR SÜRECEK VE YENİ MAAŞ ZAMLARI BELİRLENECEK

Hükümet adına görüşmeleri Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin yürütecek. İlk görüşmeler kamu işçilerinin 2021-2022 zammı için Türk-İş ve Hak-İş ile gerçekleştirilecek.

AĞUSTOS'TA DA ZAMLI MEMUR MAAŞLARI İÇİN TOPLU GÖRÜŞME

Ağustos ayında da memurlarla toplu görüşme masası kurulacak. Toplam 3.5 milyon memur ile 5.5 milyon memur emeklisinin maaşlarına yapılacak zam oranı belirlenecek.

Tüm bu görüşme ve maratonun neticesinde yaklaşık 10 milyon içşi, memur ve memur emeklisinin alacağı zam oranları ve zamlı maaşları ortaya çıkmış olacak.

Askerleri ‘görünmez’ hale getiren yeni kamuflaj teknolojisi! Bankalara, kredi vermek için istenen belgeler konusunda uyarıda bulundu Survivor 2022'de Dörtlü Final İfşa Oldu! Survivor All Star'da Sürpriz Final BAYKAR duyurdu! Bayraktar SİHA kampanyası başarıyla tamamlandı Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den, transfer açıklamaları ve TFF'ye tepki BAYKAR duyurdu! Ukrayna'ya Bayraktar SİHA kampanyası başarıyla tamamlandı: Sanatçılar, futbolcular bağış yaptı
Sonraki Haber