Zamlı maaş Ocak'ta mı alınır? Yüzde 30,5 memur maaşı ve emekli maaşları Ocak'ta yatacak mı?

Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zamlar açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı kararlarını açıkldığı 3 Ocak 2022 akşamık memur ve emekli maaşlarına yapılan zamlar da açıklandı. En düşük emekli maaşı 2500 TL olurken memurlara yapılacak zam oranı yüzde 30 oldu. Peki zamlı maaş Ocak'ta mı alınır?

Zamlı maaş Ocak'ta mı alınır? Memur ve emekliye müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Kabine toplantısı kararlarına göre en düşük emekli maaşı 2500 TL oldu. Memur maaşlarına yapılan zam oranı yüzde 30,5 oldu.

ZAMLI MAAŞ OCAK'TA MI ALINIR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı kabine toplantısı kararlarına göre memur maaşlarına yapılan zam oranı yüzde 30,5 zam yapılacak. Öte yandan emekli maaşlarına alt limit belirlendi. Buna göre 2022 yılında en düşük emekli maaşı 2500 TL olacak. Emekli maaşlarına yapılan zam oranları da yüzde 7,5 oranında gerçekleşmiş oldu.

Memur emeklililerinin de yapılan yüzde 30,5 oranında yapılan zamdan yararlanacak. 

Alınan kararlar doğrultusunda emekli ve memur maaşları Ocak ayında hesaplara yatacak. 

Jandarma Genel Komutanlığı, subay ve astsubay adayı 912 öğrenci alacak Hepsiburada Premium Özellikleri Neler? Hepsiburada Premium Abonelik nedir, kaç Lira? Feci kazada can verdi! Yürek dağlayan detay ortaya çıktı: Meğer 7 yıl önce... Acun Ilıcalı'dan çarpıcı Nisa Bölükbaşı açıklaması: Hepsinde birinciydi Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü
Sonraki Haber