Yunan Bakan, Mevlüt Çavuşoğlu'nu provokatörlükle suçladı!

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Yunanistan’da Türk azınlık olmadığını öne süren skandal bir açıklamada bulundu. Konuşmasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ziyaretinden de bahseden Dendias, Çavuşoğlu’nun Müslüman Türk azınlık temsilcileriyle bir araya gelmesini "provokatif" olarak tanımladı.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Yunanistan’ın Patras şehrinde düzenlenen 9. Bölgesel Büyüme Konferansı'nda Türkiye’yi hedef aldı ve ülkesindeki Türkleri yok saydı. Dendias, ülkesinde Türk azınlığın olmadığını savundu.

"ÇAVUŞOĞLU'NUN ZİYARETİ PROVOKATİFTİ"

Geçtiğimiz günlerde Yunanistan’a ziyaret gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Müslüman Türk azınlık temsilcileriyle bir araya gelmesine ilişkin bir soruya yanıt veren Yunan bakan, bunun "provakatif bir adım" olduğunu söyledi.

 

YİNE AB'NİN ARKASINA SIĞINDI

 Dendias, "Yunanistan kendine güvenen bir Avrupa ülkesidir" ifadesini kullanarak bir kez daha Avrupa Birliği’nin arkasına sığınmaya kalkıştı.

COVID-19’un beyne olan korkutucu etkisi ortaya çıktı! Uygunsuz görüntüleri çekilmişti! İşte olay açıklama Son dakika haberi | Tahran'daki yangında yaralanan Devrim Muhafızları üyelerinden 2'si öldü Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a tokattan sonra şimdi de yumurtalı saldırı! 4 çocuk babası adamdan mide buladıran sapıklık! Bakıcının yatak odasına... Oreolu Magnolia Nasıl Yapılır! Bırakın Bu Tat Sizi Sarsın! Yeni Bir Lezzet Keşfetmeye Hazır Olun
Sonraki Haber