Youtuberlar vergi veriyor mu? YouTuberlar izlenme başına ne kadar kazanıyor?

Youtuber vergi veriyor mu sorusu merak ediliyor. Milyonlarca takipçisi olan ve her çektiği video binlerce kez tıklanan youtuberların kazancı merak konusu oluyor. Ancak bu youtube'dan kazanılan bu paranın vergisi var mı araştırılıyor. Peki youtuberlar vergi veriyor mu, youtube kazancına ne kadar vergi veriliyor? Detaylar haberimizde...

Youtuber vergi veriyor mu Milyonlarca takipçisi olan youtuberlar vergi veriyor mu vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılıyor. Her çektiği video binlerce kez izlenilen ve paylaşılan youtuberlar ne kadar vergi veriyor ? Daha önemlisi youtuberlar vergi veriyor mu? İşte yanıtı...

YOUTUBE KAZANCINA NE KADAR VERGİ ÖDENİYOR?

Son güncellemeyle birlikte youtube kazancına yüzde 38 vergi ödeniyor. 1 Lirada kazansanız 1000 lirada kazansanız bunun vergisini ödemekle mükellefsiniz.

YOUTUBERLAR VERGİ ÖDÜYOR MU?

Youtube da kanalı olan ve bu kanalların takipçileri ve yayınladıkları videolar belirli bir tık aldığı vakit bu vergi dilimine giriyor ve youtuberlar bunun verigisini ödüyorlar.

YOUTUBE VERGİSİ DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ


4 YOUTUBER VE KAZANÇLARI

Marina Mogilko

Marina Mogilko'nun dil, yaşam tarzı ve iş olmak üzere üç farklı YouTube kanalı bulunuyor. Bu noktada Mogilko, iş kanalı olan Silicon Valley Girl'ün her 1.000 görüntülenmesi için ortalama 10,73 dolar kazanıyor. Dil kanalı Linguamarina aynı görüntülenme başına ortalama 4 dolar ve yaşam tarzı olan üçüncü kanal ise 1.000 görüntülemeye yaklaşık 2,71 ABD doları kazanıyor.

Kevin David

YouTube içerik oluşturucusu ve girişimci olan David’in 800 bin kadar takipçisi bulunuyor. ‘Yeni başlayanlar için Shopify Eğitimi’ adlı videosundan 40.000 dolar gelir elde ettiğini söylüyor.

Austen Alexander

ABD Donanması'nda aktif bir denizci olan Austen Alexander, 1 milyon izlenmeli videosuyla Google AdSense gelirinden kabaca 6 bin dolar kazandığını söylüyor ve takipçi sayısı 135 bin.

Shelby Church

1 milyon izlenmeyi geçmiş 17 videosu bulunan Shelby, gelirinin çoğunu ise sponsorlu yayınlardan kazanıyor. YouTuber, videolarını genellikle 10 dakikanın üzerinde tutuyor ve daha çok reklam alabildiğini belirtiyor. 1,2 milyon aboneli YouTube kanalı olan Shelby, yaklaşık 1 milyon izlenmeli bir videodan 2 bin ile 5 bin dolar arasında değişen kazançlar elde ediyor.

Resmi Gazete'de bugün! 15 Ağustos 2022 tarihli sayı Karadeniz Fırtınası resmen açıkladı! Marc Bartra Tranzonspor'lu oldu Valerien Ismael konuştu: Kırmızı kart, penaltı, kendi kalemize gol, intihar ettik diyebilirim Alanyaspor - Beşiktaş maçında son dakika penaltısı! Turuncu-Yeşilliler 3-0 dan döndü Bugün TV'de neler var 15 Ağustos Pazartesi? Kanal D, Star TV, ATV, Fox TV, TV8, Show TV yayın akışı! Kötü koku mahalleyi ayağa kaldırdı! Sebebi bakın ne çıktı
Sonraki Haber