Yılbaşında otobüs, metro, tramvay ücretsiz mi? 31 Aralık - 1 Ocak toplu taşıma ücretsiz mi?

Yılbaşında otobüs, metro, tramvay ücretsiz mi merak ediliyor. Yeni yıl heyecanı yaşanırken İBB konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Karara göre yılbaşı günü toplu taşıma ücretsiz olacak. 1 Ocak resmi tatil toplu ulaşıma ücretsiz kararı alınırken, '31 Aralık ulaşım ücretli mi, otobüsler ücretsiz mi olacak?' soruları gündeme geldi.

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana... Yılbaşında toplu taşıma hangi illerde ücretsiz olacak, ücretsiz mi? gibi sorular resmi, tatil kabul edilen 1 Ocak gününün hemen öncesinde gündemi meşgul ediyor.

YILBAŞINDATOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT'den yapılan açıklamada, 1 Ocak Cumartesi günü ücretsiz hizmet verecek. Öte yandan toplu ulaşım araçları da 24 saat çalışacak ve ek seferler konulacak.

Yeni yılın ilk resmi tatil günü olan 1 Ocak 2022 Cumartesi günü de toplu taşıma ücretsiz olacak.

Otobüs ve metro seferleri 24 saat hizmet verecek. İETT, yılbaşı gecesi normal gece hatlarıyla beraber 15 ayrı hatta 186 sefer düzenleyecek. 24 saat hizmet veren metrobüs hattında da normalde düzenlenen gece seferlerine ek olarak 125 sefer daha yapılacak.

İstanbul’da raylı tüm metrolar da 24 saat süreyle çalışacak ve ek seferler konulacak. Hatlarda seferler, 31 Aralık Cuma sabah 06.00’dan 2 Ocak Pazar günü 02.00’ye kadar kesintisiz devam edecek.

Spotify, 2022 yazına damga vurması beklenen şarkılar listesini açıkladı Karabük'teki sel sonrası korkunç detay ortaya çıktı: o bina 24 yıl önce kriko ile düzeltildi PKK'lı sevgilisiyle fotoğrafları çıkan HDP'li Semra Güzel Meclis'ten maaş almaya devam edecek Diyarbakır’da akrabalar arası taşlı sopalı kavga: 3 yaralı CHP'li Aylin Nazlıaka'nın birlikte poz verdiği kadına dokunmama çabası tepki topladı! Kartal'da 30 yıllık binanın çatısı çökerek balkona düştü
Sonraki Haber