Yeni Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir? Kaç yaşında? Mesleği ne?

Lütfi Elvan istifa etti. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevinden istifa etti. Yeni Maliye Bakanı ise Nureddin Nebati oldu. Peki Nurettin Nebati kimdir?

Son dakika! Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevinden istifa etti. Yeni Maliye Bakanı Nurettin Nebati oldu. Peki yeni Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir? Kaç yaşında?

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden alınan Lütfi Elvan'ın yerine koltuğa oturan Nureddin Nebati eski AK Parti milletvekilerindendir. Milli Görüşten Muhafazakar Demokrasiye adlı bir de kitabı bulunan Nureddin Nebati Maliye Bakanlığı görevine atanmıştır.

YENİ MALİYE BAKANI NUREDDİN NEBATİ KİMDİR?

Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964'te Şanlıurfa Viranşehir'de doğdu. Babasının adı Süleyman, annesinin adı Emine'dir.

Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora ünvanını aldı.

İş Adamı, Tekstil işiyle uğraştı. Akaryakıt istasyonu işletmeciliği yaptı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. Halen MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar,Tügva,Önder,Utesav Üyeliği devam etmektedir.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak 2014-2015 yılları AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.
24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçildi.
Orta düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.

PKK'lı sevgilisiyle fotoğrafları çıkan HDP'li Semra Güzel Meclis'ten maaş almaya devam edecek CHP'li Aylin Nazlıaka'nın birlikte poz verdiği kadına dokunmama çabası tepki topladı! Show TV'nin yeni komedi programı ‘Güldürme Beni’nin yayın tarihi belli oldu Diyarbakır’da akrabalar arası taşlı sopalı kavga: 3 yaralı İran basını Cüneyt Arkın'ın vefatına geniş yer verdi Kartal'da 30 yıllık binanın çatısı çökerek balkona düştü
Sonraki Haber