Bilinçli tüketim vurgusu...

VEDAŞ'tan enerji verimliliği çağrısı

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), 11-17 Ocak Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu'nın açıklamasının yer aldığı mesajda "Enerjide israfın önlenmesi, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi ve çevrenin korunması için enerjinin verimli ve tasarruflu kullanılması hayati öneme sahiptir." denildi.

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), 11-17 Ocak Enerji Verimliliği Haftası münasebetiyle bir açıklama yayınladı.

VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu yaptığı açıklamada; “Enerjinin etkin kullanımı konusunda kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla ocak ayının ikinci haftası, Enerji Verimliliği Haftası olarak belirlenmiştir. Enerjide israfın önlenmesi, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi ve çevrenin korunması için enerjinin verimli ve tasarruflu kullanılması hayati öneme sahiptir. ‘Biz dünyayı atalarımızdan miras değil çocuklarımızdan emanet aldık’ sözünün çok iyi bir şekilde özetlediği gibi doğal kaynakların hızla tükenmesi, çevre kirliliği ve maliyetlerin artması gibi sonuçları olan bilinçsiz enerji tüketimini önlemek ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için enerjimizi verimli ve tasarruflu kullanmak mecburiyetindeyiz” dedi. 

Enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda farkındalık oluşturmak için bugüne kadar birçok etkinlik gerçekleştirdiklerini vurgulayan Okuducu; “Paydaşlarımızla ve halkımızla yaptığımız tüm toplantı ve görüşmelerde enerjinin bilinçli kullanılmasının önemini vurgulamaktayız. Özellikle kaçak elektik kullanımının enerji israfının en önemli aşaması olduğunu tüm platformlarda vurguluyoruz.  Sonuç olarak bugün hoyratça israf ettiğimiz enerjiyi yarın mumla aramamak için enerjimizi verimli ve tasarruflu kullanmalıyız” ifadesinde bulundu.

Danimarka, Kuzey Denizi’nde enerji üreten yapay bir ada inşa edecek Somali'de yola döşenen bomba patladı: 10 ölü Kayseri'de ambulans helikopter, 91 yaşındaki hasta için havalandı “AllStars Destruction”, sözlü tacizler yüzünden sesli sohbetini devre dışı bırakmak zorunda kaldı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan YKS paylaşımı! Yarın 15.00'te başlıyor Batı Karadenizli balıkçılar hamsi için gece yarısı denize açılacak
Sonraki Haber