Van'da yaşayanlara gıda yardımı! Dar gelirlilere 700 TL sosyal yardım parası veriliyor! İşte Van gıda yardımı başvurusu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Van'da ikamet eden ve nakdi desteğe ihtiyacı olan vatandaşlara sosyal yardım desteği sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Van'da yaşayan ve yiyecek desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlara "Sosyal yardım programları" çerçevesinde 700 TL yardım yapılıyor... İşte, Van gıda yardımı başvurusu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Van'da yaşayan ve maddi yardıma ihtiyacı olan pekçok vatandaşa destek olmaya devam ediyor. Gıda, doğum, askerlik gibi sosyal yardım projeleri dışında sadece kadınlara gönelik maddi destek projeleri de bulunuyor.

Bu çerçevede, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Van'da yaşayan ve yiyecek yardımına ihtiyaç duyan vatandaşlara 700 TL sosyal yardım desteği veriliyor.

NOT: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan yardım programlarında güncelleme yapılabilir. Bu sebeple, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın WEB sayfasında yer alan "Sosyal Yardım Programlarımız" bölümünü düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir.

VAN AİLE BAKANLIĞI GIDA YARDIMI BAŞVURUSU DETAYLARI

3294 sayılı Kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi ailelerin gıda gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başta Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde  olmak üzere ve yıl boyunca ihtiyaç olması halinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıfları tarafından gıda yardımı yapılmaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gıda yardımından, 3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olan haneler yararlanmaktadır. 

VAN GIDA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Gıda yardımı başvurusu için e-Devlet üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için, e-Devlet sistemine girdikten sonra arama bölümüne "sosyal yardım" yazarak ilgili sekmeye ulaşmanız mümkündür. Diğer taraftan T.C. kimlik kartınızla doğrudan başvuru yapabilirsiniz.

Balkan Ninnisi neden yok? 1 Aralık Balkan Ninnisi 21. bölüm ne zaman? İsmail Ertekin iddialı konuştu Garanti BBVA emekliler için kesenin ağzını açtı!
Sonraki Haber