Van'da yaşayan yetim ve öksüzlere ayda 600 TL sosyal yardım parası veriliyor! İşte Van yetim ve öksüz yardımı başvurusu...

Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı Van'da yaşayan, maddi desteğe ihtiyacı olan, çoklu doğum yapan, dul ve yetim vatandaşlar başta olmak üzere pek çok alanda nakit para yardımı yapıyor. Bu kapsamda, Van'da yaşayan babası veya annesini kaybeden vatandaşlara iki ayda 600 TL ödeme yapılıyor! İşte Van öksüz ve yetim yardımı başvurusu...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyacı olan vatandaşlara maddi destek sağlamaya devam ediyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı "yardım projeleri" çerçevesinde Van'da yaşayan dul, yetim, asker, çoklu doğum yapanlar, eğitimine maddi sebepler dolayısıyla devam edemeyenler başta olmak üzere pek çok vatandaşa nakit destek sağlanıyor. 

NOT: BU SAYFADA AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI "YETİM VE ÖKSÜZ" YARDIMI KAPSAMINDA AKTARILAN BİLGİLER BAKANLIK TARAFINDAN GÜNCELLENEBİLİR. BU SEBEPLE, YARDIM BAŞVURUSU YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIN AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI RESMİ WEB SAYFASINI DÜZENLİ OLARAK KONTROL ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

Bu kapsamda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı "Yetim ve öksüz yardımı" çerçevesinde gerekli şartları sağlayan vatandaşlara iki ayda bir 600 TL ödeme yapılıyor. 

VAN YETİM VE ÖKSÜZ YARDIMI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Öksüz ve Yetimlere  Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı, 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan annesi, babası  veya her ikisi de vefat etmiş çocuklara yöneliktir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı öksüz ve yetim maaşı başvurusu yapmak isteyenler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına T.C. kimlik kartları ile başvuru yapmaları yeterlidir. Başvuru süreci ise -eğer ilk başvuru ise- 30 gün içerisinde tamamlanmaktadır. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iletişim bilgiler ise şu şekildedir:

Eskişehir Yolu Söğütözü Mah. 2177. Sok. No: 10/A Kat: 17-18-19 06510 Çankaya/Ankara
Telefon (Santral): (0312) 705 8000 - (312) 705 8001 (Ana Hat)

İslam Memiş’ten flaş altın açıklaması! Menemen FK’da 3 oyuncu kadro dışı İTO, İstanbul’un kasım ayı enflasyon oranları açıklandı
Sonraki Haber