Vali böyle uyardı: Hiç aşina olmadığımız rakamlara ulaştık

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, kentte koronavirüs vaka sayılarında hızlı bir artış olduğunu belirtti. Vali Şentürk, “Çok hızlı bir şekilde daha önce hiç aşina olmadığımız rakamlara ulaştığımızı, hayal edemediğimiz rakamlara doğru gittiğimizi görüyoruz. Bu trendi durdurmamız ve geriye çevirmemiz lazım" diyerek halkı koronavirüs tedbirleri konusunda daha dikkatli olamya davet etti.

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte koronavirüs denetimlerine katıldı. İş yerleri ve sokakta maske denetimi yapan Vali Şentürk, Bilecik’te koronavirüs vakalarının çok hızlı bir şekilde artmaya devam ettiğini söyledi.

HERKESİN AYNI SORUMLULUĞU GÖSTERMESİ GEREKİYOR

Koronavirüs vakalarına ilişkin rakam vermeyi doğru bulmadığını ve çok değişkenlik gösterdiğini anlatan Şentürk, "Koronavirüse ilişkin rakam vermemizin çok anlamlı olmadığını düşünüyorum. Çünkü sürekli değişkenlik arz ediyor ama çok hızlı bir şekilde daha önce hiç aşina olmadığımız rakamlara ulaştığımızı, hayal edemediğimiz rakamlara doğru gittiğimizi görüyoruz. Bu trendi durdurmamız ve geriye çevirmemiz lazım. Bu hassasiyet işi, ben bunu gösterirken, insan olarak herkesin aynı sorumluluğu göstermesi gerekiyor" dedi.

Denetimlere Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Muzaffer Sandal da katıldı.

Makedonya'da dünyaevine girmişlerdi... İşte Cedi Osman ile Ebru Şahin'in nikah fotoğrafları Vali Yerlikaya duyurdu: İstanbul'da ormanlara girişler yasaklandı Cüneyt Arkın'ın ailesinden teşekkür mesajı Annesi ile sevgilisini yatak odasında basınca dehşet saçmıştı! Olayda yeni gelişme Cihan Canova üvey babası Kartal Tibet'i anlatırken gözyaşların hakim olamadı Yakınları haber alamadı! Eve giren ekipler cesetle karşılaştı: Gece uykusunda...
Sonraki Haber