Uyanış Büyük Selçuklu ne zaman başlıyor?

Yeni sezonun merakla beklenen dizilerinden Uyanış Büyük Selçuklu başlıyor. İzleyiciler ise şimdiden Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin ne zaman, hangi kanalda başlayacağını sorguluyor. Peki, Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ne zaman başlıyor? İşte detaylar…

Yeni sezona ilk bölümü ile damga vurması beklenen Uyanış Büyük Selçuklu dizisi başlıyor. Tarihi dizilerin efsanelerinden biri olarak gösterilen Uyanış Büyük Selçuklu’nun ne zaman ve hangi kanalda başlayacağı izleyiciler tarafından yakından takip ediliyor.

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ilk bölümü ile 28 Eylül 2020 Pazartesi günü TRT 1 ekranlarında başlıyor.

Dizi, Büyük Selçuklu Devletinin III.sultanı Sultan Melikşah'ın hayatını konu alacaktır. Dizinin oyuncu kadrosunda Gürkan Uygun gibi oyuncular olacaktır. TRT'den yapılan açıklamaya göre, geçen haftalarda ismi verilmeden paylaşılan ilk tanıtım filmiyle dikkatleri üstüne çeken yapımın adı, ikinci tanıtımda "Uyanış: Büyük Selçuklu" olarak açıklandı.

Yeni yayın dönemine ses getirecek dizilerle girmeye hazırlanan TRT 1'de, "kılıcın parlattığı, kalemin aydınlattığı bir çağın" öyküsünü anlatacak "Uyanış: Büyük Selçuklu", 28 Eylül Pazartesi günü ilk bölümüyle görücüye çıkacak. Bu diziyle TRT ekranlarında büyük beğeni toplayan, Filinta, Diriliş Ertuğrul, Payitaht Abdülhamid ve Ya İstiklal Ya Ölüm'ün de aralarında bulunduğu tarihi dizilere bir güçlü yapım daha ekleniyor.

Büyük prodüksiyonlu bir dönem dizisi olan yapım, oyuncuları, kostümleri, tarihsel mekanları ve hikayesiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Salgınla iligli korkutan açıklama! 1. dalga daha bitmedi Esra Erol tablet kampanyası başvuru formu! Esra Erol ücretsiz tablet nasıl alınır? Lokum gibi Arnavut ciğeri nasıl yapılır? Cıtır cıtır patates cipsi nasıl yapılır? Bağcılar Belediyesi tablet başvurusu! Ücretsiz tablet nasıl alınır? Müge Anlı ücretsiz tablet başvuru formu! Müge Anlı bedava tablet nasıl alınır? Yasak Elma Zehra erkek mi? Şafak Pekdemir kimdir? Migros 18 - 28 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu A101 29 Ekim 2020 aktüel ürünler Lise boş kontenjanlar! Hangi liselerde boş kontenjan var? BİM 30 Ekim 2020 aktüel ürünler MEB Ücretsiz tablet başvuru formu! MEB ücretsiz laptop nasıl alınır?