Ünlü oyuncunun vajina kokulu mumuna tepki yağdı!

Ünlü sinema oyuncusu Gwyneth Paltrow'un satışa sürdüğü mum bilim dünyasında tepki ile karşılandı. Sinema kariyerinin yanına milyon dolarlık şirketler ekleyen Paltrow'un, "Benim vajinam gibi kokuyor" ismini verdiği mumun ismine tepki gösteren jinekologlar, "Bu isim yanlış yönlendiriyor" dedi.

Başarılı sinema kariyerinin yanısıra, Goop isimli markasıyla doğal yaşam isteyenlere yönelik organik ürünler satan İngiliz oyuncu Gwyneth Paltrow, satışa sunduğu mum ile gündem oldu…Paltrow “Bu vajinam gibi kokuyor” adını verdiği mum saatler içinde tükendi.

Mumun satış öncesindeki tanıtımında, “Bu mum eğlenceli, harika, seksi ve beklenmedik bir güzellikte kokuya sahiptir” ifadesi kullanıldı.

Itır, bergamot, gül ve amber hatmisi gibi bitkilerin kokularının bir karışımına sahip olan mum jinekologlardan ise büyük tepki gördü.

Satışa çıktıktan kısa bir süre sonra tükenen mum 75 dolarlık (yaklaşık 445 TL) bir fiyat etiketine sahipti.


Yeni Zelanda’da yaşayan Doktor Olivia Smart mum için, “Paltrow’un piyasaya çıkardığı mumun içindeki hiçbir şey bugüne kadar kokladığım hiçbir vajina gibi kokmuyor. Sağlıklı bir vajina farklı şekillerde kokabilir fakat bergamot bunlardan biri değil” ifadesini kullandı.

Smart sözlerini, “Kendi vücudunu tanımayanları ya da kendisinden utananlar için yanlış bir mesaj veriyor. Birçok insan vajinasının böyle kokmamasından dolayı üzülebilir. Bu durum insanların gereksiz yere vajinal temizlik yapmalarına ve faydalı bakterileri öldürmesine sebep olabilir” diye sürdürdü.

Dr. Smart, “Kimyasal temizlik ürünleri bölgedeki pH değerlerini bozarak insan sağlığına zarar verebilir” uyarısında bulundu.

Bu iddialara Paltrow’un şirketinden şu ana kadar bir açıklama gelmedi.

Ünlü modelin son hali şaşırttı! Bu nasıl tedavi! Hastalar ve cesetler yan yana! Zevk için para harcıyordu! Şimdi sokakta dileniyor 3 Haziran 2020 bugün hangi maçlar var? Irak deneyimli tümen tetikte! İstanbul'un tehlikeli üçgeni Nazım Hikmet'in oğlu kimdir, öldü mü? Akdeniz'de 5.1 büyüklüğünde deprem Ekrem İmamoğlu'na sert eleştiriler