Ünlü müzik grubunun bas gitaristi Alan Lancaster hayatını kaybetti

İngiliz rock grubu Status Quo'nun kurucularından olan bas gitarist Alan Charles Lancaster'ın hayatını kaybettiği açıklandı. Bir süredir MS hastalığı ile mücadele eden ünlü müzisyen 72 yaşındaydı...

İngiliz rock grubu Status Qou’nun kurucularından Alan Lancaster, 72 yaşında Avustralya’nın Sydney kentinde hayatını kaybetti. 45 yıldır yaşadığı Avustralya’nın Sydney kentinde hayatını kaybeden müzisyenin, uzun süredir Multiple Skleroz (MS) hastalığı ile mücadele ettiği bildirildi.


YAKIN ARKADAŞI DUYURDU

Lancaster'ın yakın arkadaşı Craig Bennett, ölüm haberini Facebook'tan doğruladı. Lancaster’ın yakın arkadaşı ve müzik eleştirmeni Craig Bennett, “İngiltere’de dünyaya gelen, gitar Tanrısı ve ikonik müzik grubu Status Quo’nun kurucu üyesi Lancaster’ın ölümünü acıyla duyuruyorum” dedi.


LANCASTER HAKKINDA

Basçı Lancaster, vokalist Francis Rossi ile Status Quo’yu 1962’de Londra’da kurdu. İlk albümleri “Picturesque Matchstickable Messages from the Status Quo” ile başarı kazanan grup, kariyerleri boyunca “Pictures of Matchstick Men”, “Down Down” ve‘ “Whatever You Want” gibi birçok hit parçaya imza attı.

Lancaster, 1985’e kadar grupla 15 albümde çaldı. Basçının grupla son albümü, 1983’de çıkardıkları “Back to Back” oldu. 2013’te Status Quo'ya dönen basçı, grupla İngiltere turnesine çıktı. Lancaster, grupla son kez 2014’te Dublin konserinde sahne aldı.


Seksenlerde Avustralya’ya yerleşen Lancaster, “The Bombers” ve “The Party Boys” isimde iki grup kurdu.

iPhone’unuzun gizli kodlara sahip olduğunu biliyor muydunuz? İşte iPhone gizli kodları Vitor Pereira: Fenerbahçe, Avrupa Ligi’ni kazanacak seviyede değil Türkiye'nin gurur gecesi! İmamoğlu da Galatasaray'ın galibiyetine kayıtsız kalamadı Marmara Denizi'nden çıkardıkları şey şaşkınlığa uğrattı! Askerlik sonuçları açıklandı mı? Askerlik yerleri açıklandı mı 2021 Kasım... NATO Genel Sekreteri: Rusya'yı taklit etmiyoruz!
Sonraki Haber