Latif Doğan Nihat Hatipoğlu'na sordu: Yaptığımız iyilikleri paylaşmak doğru mu?

Her Ramazan ayında açık alanda konuklu program gerçekleştiren Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, bu yıl koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında stüdyoda canlı yayınlarına devam etti. ATV ekranlarında yayınlanan programda Hatipoğlu, vatandaşlardan gelen soruları cevapladı. Son dönemde ünlü isimlerin de sık sık soru sormaya başladığı Hatipoğlu'na, son olarak türkücü Latif Doğan soru yöneltti.

ATV ekranlarında yayınlanan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile İftar programına ünlü isimler bu yıl ilgi gösteriyor.

Koronavirüs sebebiyle yayına konuk alamayan Hatipoğlu onun yerine gelen videoları yayınlıyor. Geçtiğimiz günlerde Hatipoğlu'na Öykü Gürman, Nursel Ergin ve Ebru Polat video göndermişti.

LATİF DOĞAN'DAN HATİPOĞLU'NA: İYİLİKLERİ PAYLAŞMAK DOĞRU MU?

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'na şimdi de türkücü Latif Doğan video gönderdi. Doğan "Yaptığımız iyilikleri paylaşmak doğru mu?" sorusunu sordu.

Nihat Hatipoğlu ise bu soruya "İyilik yapıyorsunuz söylemiyorsunuz sorguluyorlar; söylüyorsunuz bu sefer de gösteriş gibi oluyor. Kuran'ı Kerim bunun yanıtı veriyor; Bakara suresi... Sadakaları, iyilikleri açıkca ilan ederseniz o ne güzel bir şeydir. Ama eğer iyilikleri gizlerseniz o sizin için daha hayırlıdır." diyerek yanıt verdi.

 NİHAT HATİPOĞLU KİMDİR?

Nihat Hatipoğlu 11 Mayıs 1955'te Diyarbakır'da doğdu. Diyarbakır, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'te Uşak İmam-Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı.

Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu. 2012 yılında ise Profesör oldu. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Mumyalanan yamyam seri katilin cesedi yakıldı Dünyanın en küçük antilopları Yıllarca süren dehşet: Annemin kuması gibiydim Sen Çal Kapımı 5. Bölüm izle full tek parça FOX YouTube Perseid meteor yağmuru ne zaman, saat kaçta? Türkiye'den izlenebilir mi? BİM 14 Ağustos 2020 aktüel ürünler Barcelona Bayern Münih özet izle 2-8 Kebriye Koç kimdir? Müge Anlı'dan neden ayrıldı? MasterChef Emel Günoğlu kimdir? Kaç yaşında? Instagram hesabı ne?