Twitter’dan flaş Türkiye kararı! Bu özellik ilk olarak Türkiye’de test edilecek

ABD merkezli sosyal medya devi Twitter yeni özelliğini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Gönderilere çeşitli emojilerle tepki verme özelliği Reactions dünyada ilk olarak Türkiye’de test edilecek.

Sosyal medya devi Twitter, yeni özelliğini dünyada ilk olarak Türkiye’de test etmeye karar verdi.

Şirket, diğer bölgelerde kullanıma sunmadan önce gönderilere çeşitli emojilerle tepki verme özelliği olan “Reactions”ı Türkiye'de kullanıma sunacak. Şirket tarafından yapılan açıklamada, "Beğenme her zaman tüm hisleri yakalamadığı için bir dizi emoji ekledik" ifadelerine yer verildi.

Yeni özelliğe ulaşmak için Türkiye’deki kullanıcıların beğen butonuna uzun süre basmasının yeterli olduğu ifade edildi.

Twitter’ın bu özellik ile daha çok Facebook’a benzeyeceği yorumları yapılırken, Twitter, konuşmaların medeni kalmasına yardımcı olmak için özellikle “kızgın surat” emojisini hariç tutmaya karar verildiğini açıkladı.

Şirket tarafından şu açıklama yapıldı: “İnsanların tweetleri okurken hissettikleri en önemli duyguların 'eğlenmiş' ve 'meraklı' olduğunu belirledik. 'Hayal kırıklığı' ve 'öfke' aynı zamanda insanların tweetleri okurken hissettikleri yaygın duygular olsa da ve bazı insanlar tweetlere katılmadıklarını ifade etmek istese de şu anda bunları emoji reaksiyonları olarak dahil etmiyoruz. Amacımız, her zaman herkese açık ve sağlıklı sohbeti desteklemek ve mevcut emoji setimizin sohbetleri nasıl etkileyeceğini görmek istiyoruz”

Şirket ayrıca, çeşitli kültürler arasında "küresel olarak yankı uyandırdığı" için düşünen surat, üzülen surat, gülen surat, alkış olmak üzere 4 emoji simgesini seçildiğini bildirdi.

Formula E yeni sezonda iddialı! En verimli yarış arabası… Bariyer, otomobile ok gibi saplandı: 1 ölü Japon Denizi'nde nakliye gemisi battı, 17 kişi kurtarıldı, 1 kişi aranıyor Fehmi Koru: Faizle uğraşırken dini argümanlar kullanmak dine zarar veriyor! Arınç ile kavgaya tutuşan Ahmet Hakan, Melih Gökçek'i neden yayına çıkardı? Kuruluş Osman oyuncuları arasına Feyza Sevil Güngör de katıldı! Feyza Sevil Güngör kimdir?
Sonraki Haber