TUSAŞ'tan elektrikli insansız taarruz helikopteri

Türk polisi ilk T-129 Atak helikopterine kavuşurken, TUSAŞ'ın projeleri arasında yer alan T-629 elektrikli insansız taarruz helikopterinin mock up'ı da ilk kez görüntülendi. T-129'a göre 1 ton daha ağır olacak insansız helikopter çok daha fazla faydalı yük taşıma imkanı sağlıyor.

This browser does not support the video element.

İnsansız hava araçlarında dünya çapında takip edilen Türkiye şimdi de insansız helikopter için atağa kalktı. 

TUSAŞ TAI'nın ürettiği elektrikli ilk insansız taarruz helikopterinin prototipi ilk kez görüntülendi. 

T-129'un Emniyet Genel Müdürlüğü'ne teslimi sırasında kameraların kaydettiği T-629 diğer Atak Helikopterlerine göre birçok avantaja sahip. 

Helikopter kokpitinde pilot yerine elektrik motorunu besleyecek aküler bulunacak.

Savunma uzmanları, T629’un özellikle Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için faydalı olacağı görüşünde.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından halihazırda yürütülen üç taarruz helikopteri projesi arasında bulunan T629 sayesinde, Türkiye, 5 tonluk T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri ile 10 tonluk Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri arasında bir ara platforma da sahip olacak.

Azami 6 ton ağırlığında olacağı belirtilen T629 Taarruz Helikopteri, ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri ile büyük benzerlikleri bulunuyor.

Emanet 153. bölüm fragmanı! Alev Alev 22. bölüm fragmanı! Selçuk Bayraktar müjdeyi verdi Hisar-O+ testi başarı ile geçti Türkiye'nin seması 300 bin saattir ona emanet Türkiye Uzay Ajansı'ndan ilgi uyandıran paylaşım