Türkiye'deki 3 müzeye Avrupa Yılın Müzesi Ödülü

Avrupa Müze Forumu (EMF) tarafından verilen ve en saygın müzecilik ödüllerinden olan Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri'nde Troya Müzesi ve Odunpazarı Modern Müzesi özel ödüllere layık görüldü. Bayburt Kenan Yavuz Etnografya Müzesi de aynı yarışmada 2021 Silletto Ödülü'nü almaya hak kazandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, Avrupa Konseyi'nin himayesinde Avrupa Müze Forumu tarafından her yıl verilen en uzun soluklu ve en saygın müzecilik ödülleri arasında gösterilen Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri sahiplerini buldu.

Koronavirüs salgını sebebiyle geçen yıl düzenlenemeyen yarışmada 2020 ve 2021 yılı için ödüle değer görülen müzeler YouTube'da çevrim içi olarak dün akşam ilan edildi.

Troya Müzesi 2020 yılı için, Odunpazarı Modern Müzesi de 2021 yılı için Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü'nü aldı.

Bayburt Kenan Yavuz Etnografya Müzesi de aynı yarışmada 2021 Silletto Ödülü'nü almaya hak kazandı.

Sauna ve buhar banyosunun 8 önemli faydası!- VİDEO 3 kişinin hayatını kaybettiği kazada yargılanan sürücü 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı Günün sözü - 27 Eylül Pazartesi günün anlamlı sözleri nedir? Bugünün anlamlı sözleri nelerdir? Bugün için günün sözü! Merkez Bankası Kararını Verdi! Oran Arttırıldı! İşte Son Alınan Karar Bebeği canlı canlı gömmeye çalışanların ifadeleri ortaya çıktı: İşte mezara gömme nedenleri HDP normal bir siyasi yapı değildir...
Sonraki Haber