Hong Kong'ta şirket kurdu...

Türk Hava Yolları'ndan uzak doğu hamlesi!

Türk Hava Yolları'nın iştiraki THY Uluslararası Yatırım ve Taşımacılık AŞ, Hong Kong’da ZTO Express Limited ve PAL Air Limited ile birlikte “We World Express Limited” adlı ortak girişim şirketi kurdu.

THY’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamasında, şunlar kaydedildi:

“Küresel e-ticaret pazarına odaklanarak kapıdan kapıya lojistik hizmeti veren global bir kargo/kurye şirketi olmak amacıyla ortaklığın yüzde 100 iştiraki olarak kurulan THY Uluslararası Yatırım ve Taşımacılık AŞ’nin yüzde 45, Hong Kong merkezli ZTO Express (Hong Kong) Limited’in yüzde 45 ve Hong Kong merkezli PAL Air Limited’in yüzde 10 oranında hisseye sahip olduğu Hong Kong merkezli ‘We World Express Limited’ adlı ortak girişim şirketi kurulmuştur.”

THY daha önce KAP duyurusunda, havalimanından havalimanına geleneksel hava kargo taşımacılığı hizmetine, kapıdan kapıya ekspres/kurye taşıma iş modelinin de entegre edilmesinin hedeflendiği belirtilmişti.

XİAN SEFERİ BAŞLIYOR

THY, ayrıca KAP’a, pazar koşullarına bağlı olarak, Çin’in Xian kentine tarifeli seferlerin başlatılmasına karar verildiğini bildirdi. Xian kenti 2 bin yıllık geçmişi olan, 8 binden fazla topraktan askerin bulunduğu gizemli yer altı ordusuna ev sahipliği yapıyor.

Hangi hayvan senin ruh ikizin? Zorlu matematik testinde ne kadar başarılısın? Ünlülerden ilginç akım! 17 Ekim 2019 bugün hangi maçlar var? 17 Ekim bugün hangi diziler var? 16 Ekim Şok aktüel kataloğu ürünleri! 16 Ekim Şok Müge Anlı'da kan donduran olay! Çekyatın içinde... Perişan halde kaçıp her şeyi anlattı! İki erkek art arda tecavüz etti!