Türk Hava Yolları'ndan uzak doğu hamlesi!

Türk Hava Yolları'nın iştiraki THY Uluslararası Yatırım ve Taşımacılık AŞ, Hong Kong’da ZTO Express Limited ve PAL Air Limited ile birlikte “We World Express Limited” adlı ortak girişim şirketi kurdu.

THY’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamasında, şunlar kaydedildi:

“Küresel e-ticaret pazarına odaklanarak kapıdan kapıya lojistik hizmeti veren global bir kargo/kurye şirketi olmak amacıyla ortaklığın yüzde 100 iştiraki olarak kurulan THY Uluslararası Yatırım ve Taşımacılık AŞ’nin yüzde 45, Hong Kong merkezli ZTO Express (Hong Kong) Limited’in yüzde 45 ve Hong Kong merkezli PAL Air Limited’in yüzde 10 oranında hisseye sahip olduğu Hong Kong merkezli ‘We World Express Limited’ adlı ortak girişim şirketi kurulmuştur.”

THY daha önce KAP duyurusunda, havalimanından havalimanına geleneksel hava kargo taşımacılığı hizmetine, kapıdan kapıya ekspres/kurye taşıma iş modelinin de entegre edilmesinin hedeflendiği belirtilmişti.

XİAN SEFERİ BAŞLIYOR

THY, ayrıca KAP’a, pazar koşullarına bağlı olarak, Çin’in Xian kentine tarifeli seferlerin başlatılmasına karar verildiğini bildirdi. Xian kenti 2 bin yıllık geçmişi olan, 8 binden fazla topraktan askerin bulunduğu gizemli yer altı ordusuna ev sahipliği yapıyor.

'Hepimiz balonuz' diyen Hatice, mini şortlu paylaşım yaptı Avının hamile olduğunu anlayan leopar bakın ne yaptı? Televizyonlarda yeni dönem! Her şey değişiyor Canlı yayında açıkladılar! İşte il il koronaya verilen kayıp 27 Mayıs Şok Market aktüel kataloğu! Bu hafta Şok Markete neler geliyor? 28 Mayıs A101 aktüel kataloğu! Bu hafta A101'de neler var? 15 ilde seyahat yasağının kalkacağı tarih belli oldu! 60 yıllık utançtan Demokrasi Adası'na... Beşikteki cesedini sıçanlar yedi!