Tunç Soyer 'Kıbrıs'tan sonra şimdi de 'Kürt' kartına sarıldı!

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer geçtiğimiz günlerde “Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakalım” sözleri ile büyük tepki çekmişti. Soyer bu kez de 'Kürt' kartına sarıldı. “Kürtlerin anadilinde kamusal hizmet isteğinin çözümünü sadece Ankara’nın insafına ve tasarrufuna bırakacağımız aşamayı geçtik." diyen Soyer'e her kesimden tepki yağdı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP'de olmasa da toplumda büyük tepkilere neden olan çıkışlarına devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde sarfettiği "Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakalım” açıklamalarıyla tepki toplayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'den, bu kez de ana dil çıkışı geldi. 

"Kürtlerin anadilinde kamusal hizmet isteğinin çözümünü sadece Ankara’nın insafına ve tasarrufuna bırakacağımız aşamayı geçtik." diyen Soyer'e sosyal medyada tepki yağdı. 

ŞENER'DEN 'AŞAMALI' TEPKİ

Soyer'e tepki gösterenler arasında yer alan gazeteci Nedim Şener "Ülkenin dibine dinamit koyma aşamasını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın aklına bırakma aşamasını çoktan geçtik" dedi. 

SOYER'E VE ALKIŞ TUTANLARA ATATÜRK VE ANAYASA İLE HATIRLATMA

Şener, Soyer ve bu konuşmasına alkışlarla destek veren aralarında milliyetçi kökenli Mansur Yavaş'ın da olduğu başkanlara biri Anayasa'dan, diğeri Atatürk'ten iki de hatırlatma yaptı:

"ANAYASA Madde 3 – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

Türk milleti demek Türk Dili demektir. Türk milleti geçirdiği felaketler içinde ahlâkının, menfaatlerinin kısacası kendi milliyetini yapan her şeyinin dili sayesinde muhafaza olunduğunu görüyor. Türk Dili Türk milletinin kalbidir, zihnidir M.K.ATATÜRK"

İşte Soyer'e sosyal medya hesabından yağan yüzlerce tepkiden bazıları...

Salgınla iligli korkutan açıklama! 1. dalga daha bitmedi Esra Erol tablet kampanyası başvuru formu! Esra Erol ücretsiz tablet nasıl alınır? Lokum gibi Arnavut ciğeri nasıl yapılır? Cıtır cıtır patates cipsi nasıl yapılır? Bağcılar Belediyesi tablet başvurusu! Ücretsiz tablet nasıl alınır? Müge Anlı ücretsiz tablet başvuru formu! Müge Anlı bedava tablet nasıl alınır? Yasak Elma Zehra erkek mi? Şafak Pekdemir kimdir? Migros 18 - 28 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu A101 29 Ekim 2020 aktüel ürünler Lise boş kontenjanlar! Hangi liselerde boş kontenjan var? BİM 30 Ekim 2020 aktüel ürünler MEB Ücretsiz tablet başvuru formu! MEB ücretsiz laptop nasıl alınır?