Tüm vatandaşlara 1100 lira sosyal yardım parası veriliyor! Kurban Bayramı'nda devlet desteği geliyor

Sosyal yardım ödemeleri Kurban Bayramı’nda da devam ediyor. Cumartesi ile Pazar günleri herkese açık olacak şekilde gerçekleşen 1100 lira Kurban Bayramı yardım ödemeleri için başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden tamamlanıyor. İşte, Kurban Bayramı sosyal yardım parası başvurusu…

Temmuz ayında idrak edilecek olan Kurban Bayramı öncesinde devlet tarafından yardıma muhtaç ailelere verilecek olan 1100 lira sosyal yardım parası yine büyük bir ilgi görüyor. Kurban Bayramı’nda devlet desteğine ihtiyaç duyanlar için sosyal yardım başvuru ekranı her zaman açık tutuluyor ve bu işlemler e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor.

Haziran ayı içerisinde ödeme almak ve Kurban Bayramı’na şimdiden yetişmek isteyenlerde e-Devlet sistemi üzerinden başvurularını tamamlamaya çalışıyor. Bu konuda yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar içinde neler yapabilecekleri ve 1100 lira Kurban Bayramı sosyal yardım parasını nasıl alabilecekleri hakkında bilgi veriliyor.

Sosyal yardım parası adı altında verilen 1100 lira desteğin Haziran ayında alınması esasında bu rakam Kurban destek parası olacak. Bu ödemeler için başvuru işlemleri T.C. kimlik numaralarına göre gerçekleştirilecek. Vatandaşlar bu yardım parası için başvurularını hafta içlerinde T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre gerçekleştirecek. Hafta sonunda Cumartesi ve Pazar günleri ise başvurular herkese açık olacak.

T.C. kimlik numarası son rakamı 0 olanlar; Pazartesi
T.C. kimlik numarası son rakamı 2 olanlar; Salı
T.C. kimlik numarası son rakamı 4 olanlar; Çarşamba
T.C. kimlik numarası son rakamı 6 olanlar; Perşembe
T.C. kimlik numarası son rakamı 8 olanlar; Cuma

Cumartesi ve Pazar günlerinde ise e-Devlet sistemi üzerinden 1100 lira Kurban Bayramı sosyal yardım parası için başvurularda T.C. kimlik numarasının son rakamı önemli olmayacak ve başvurular herkes için açık bir hale gelecek.

Bursa Valisi Yakup Canbolat koronavirüse yakalandı Evdeki tartışma kanlı bitti, 15 yaşındaki çocuk bıçaklandı Senden Daha Güzel Dizisinden İlginç Haber Geldi! İzleyici Neler Olduğunu Anlayamadı Adana’da kahreden olay: Arabada unutulan bebeğin cansız bedeni bulundu Korkunç cinayeti yatalak kadın ortaya çıkarmıştı, şüpheliler tutuklandı Nişan bozulunca ortalık savaş alanına döndü! Yaralılar var
Sonraki Haber