Tüm öğrencilere 1650 lira yardım parası veriliyor! İlkokuldan üniversiteye kadar herkes faydalanıyor

Her sene olduğu gibi bu senede tüm öğrencilere nakit yardım veriliyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılının hemen öncesinde ilkokul 1. sınıftan üniversite öğrencisine kadar 1650 liraya kadar yardım dağıtılıyor. İşte, tüm öğrenciler için yardım parası başvurusu…

İlkokuldan başlayarak ortaokul, lise ve üniversitede öğrenim gören öğrencilere sosyal yardım parası dağıtılıyor. Çocuğu okula giden dar gelirli ailelere yönelik başlatılan sosyal yardımlarda ilkokuldan üniversiteye 1650 liraya kadar destek veriliyor.

Öğrencilere SED Yardımı 2022

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen SED yardımları; ekonomik anlamda zorluk yaşayan dar gelirli ailelerin çocuklarına, kendi kendilerine bakabilecek seviyeye gelene kadar hem ekonomik destek hem de psiko-destek olarak biliniyor.

SED yardımları kendi içerisinde geçici ekonomi destek ve sürekli ekonomik destek olacak şekilde gerçekleştirilmektedir. Geçici ekonomik destekte yılda bir kez ya da iki sefer yapılırken; süreli ekonomik destekte belirli bir süre için her ay gündeme gelmektedir.

Çocukların aile içi sorunlarının çözüme kavuşturulması, okul zamanlarında daha uyumlu bir şekilde varlık gösterebilmeleri, kriz durumlarında da sorunları yönetebilmeleri adına destek verilmektedir.

Öğrencilere SED Yardımı Başvuruları 2022

İlkokuldan başlayarak ortaokul, lise ve üniversiteye kadar eğitim gören öğrencilere 1650 lira para yardımı yapılacak. SED başvurusu için tüm işlemler E-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek. İl Müdürlüğü ya da Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerine de şahsen veya dilekçeyle de başvuru yapılabilmektedir.

NOT: Sosyal yardımlar ve bankaların düzenlemiş olduğu promosyonlarda tüm bilgiler internet kaynaklı olup verilen rakam ve tutarlardan SuperHaber ekibi sorumluluk kabul etmemektedir.

Pınar Karşıyaka FIBA Şampiyonlar Ligi'ne galibiyetle başladı! 40 yıllık eşi 24 senelik komşusuyla kaçtı Eski ABD Başkanı Trump hakkında flaş iddia
Sonraki Haber