Tüm öğrencilere 1611 lira yardım parası veriliyor! İlkokuldan üniversiteye kadar herkes yararlanıyor

İlkokuldan üniversiteye kadar tüm öğrencilere yardım parası geliyor. Sosyal devlet anlayışı bünyesinde tüm öğrencilere 1611 lira yardım parası veriliyor. İşte, öğrenciler için yardım parası başvurusu…

Her daim sosyal devlet anlayışını benimsendiğinden sadece meslek edinme, yakıt, barınma, gıda gibi ödemelerin dışında ilkokuldan üniversiteye kadar eğitim gören tüm öğrencilere yardım parası veriliyor.

Öğrencilere verilen 1611 lira yardım parasının nereden ve nasıl alınacağı konusunda aramalar devam ederken bu ödemelerin ailelerin ihtiyaç durumuna göre verildiği kaydedildi. Yaşanan ekonomik kriz baz alındığından bu dönem içerisinde az da olsa ailelerin yükünü hafifletecek proje kapsamında yardım parası alabilmek için Kaymakamlıklara bağlı olan SYDV şubelerine okur parası başvuru dilekçesi verilmesi gerekmektedir.

Devlet tarafından öğrencilere verilen yardım paraları bazı durumlara göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bakan Yanık tarafından yapılan son açıklamada, SED ile ihtiyaç sahibi aileler, çocuklarının başta eğitim olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşılamak adına bazen zorluklar yaşayabilmektedir. İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödenen SED miktarları son olarak 1259 liradan 1611 liraya kadar yükseltilmişti.

NOT: Sosyal yardımlar ve bankaların düzenlemiş olduğu promosyonlarda tüm bilgiler internet kaynaklı olup verilen rakam ve tutarlardan SuperHaber ekibi sorumluluk kabul etmemektedir.

Senden Daha Güzel Dizisinden İlginç Haber Geldi! İzleyici Neler Olduğunu Anlayamadı Adana’da kahreden olay: Arabada unutulan bebeğin cansız bedeni bulundu Korkunç cinayeti yatalak kadın ortaya çıkarmıştı, şüpheliler tutuklandı Kuzey Marmara Otoyolu'nda işçileri taşıyan servis otobüsü alev alev yandı ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin Covid-19’a yakalandığını açıkladı Nişan bozulunca ortalık savaş alanına döndü! Yaralılar var
Sonraki Haber