Toyota'dan 'geri çağırma' iddialarına ilişkin açıklama

Japon otomotiv devi Toyota, üretim hatası nedeniyle '3.4 milyon aracın geri çağırılacağı' iddialarına ilişkin bir basın bildirisi yayımladı.

Reuters’ta yer alan habere göre, Toyota’nın 3.4 milyon aracının elektronik bir arızadan dolayı hava yastıklarının açılmayacağı ve bu sebepten ötürü de tüm araçların geri çağrılacağını iddia etmişti. 

TÜRKİYE'Yİ KAPSAMIYOR

Söz konusu iddialara ilişkin olarak Toyota'dan açıklama geldi. Söz konusu açıklamada, ''Bugün haber ajansları tarafından servis edilen "Toyota 3,4 Milyon Aracını Geri Çağırıyor" başlıklı haber; Türkiye ve Avrupa'daki araçları kapsamamaktadır. Toyota, müşteri ve insan odaklı yaklaşımını her zaman göstermekte ve en küçük olası bir sorunu önceden önleme çabası içinde tüm imkanlarını hiçbir ticari kaygı taşımadan sonuna kadar kullanmaktadır. Bilgilerinize sunarız.'' ifadeleri yer aldı.

ABD’li bilgisayar korsanları kürtaj karşıtı eyaletlere savaş açtı Çağlayan Adliyesi'nde 5. kattaki korkuluklara çıkan bir kişi intihar girişiminde bulunuyor! Devlet Bahçeli: İdam cezasının kanun teklifi gelirse seve seve destek olacağız Elektrik direğinde mahsur kalan kedi, ekiplerden korkup kendisi indi TEM'in İstanbul yönü ulaşıma kapatıldı; Bolu Dağı'nda toprak kayması Yarı çıplak halde içerisinde kadın ve çocuğun bulunduğu aracı durdurarak camını yumruklayıp tükürdü
Sonraki Haber