Tolga Ağar'dan Sedat Peker'in iddialarına yanıt

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in hakkında çeşitli iddialarda bulunduğu AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar sessizliğini bozdu. Bu iddiaları kesinlikle reddettiğini ifade eden Ağar, "Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuki işlemleri başlatacağım." dedi.

Yurt dışında kaçak olarak bulunan suç örgütü lideri Sedat Peker'in servis ettiği videoda, ev arkadaşı evdeyken intihar eden Yeldana Kaharman isimli kadının ölümüyle ilgili bulunduğu iddialarla ilgili Jandarma Genel Komutanlığı'ndan yapılan açıklamanın ardından bugün de AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar konuştu.

Adı geçen yerel TV programcısını tanımadığını belirten Milletvekili Ağar, suç örgütü lideri hakkında ayrıca hukuki işlem başlatacağını söyledi.

Milletvekili Ağar açıklamasında, "Uzun süredir yurtdışında kaçak yaşadığı anlaşılan suç örgütü mensubu S.P. isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları şiddetle reddediyorum. Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuki işlemleri başlatacağım. Şaibe yaparak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam. Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır." dedi.

"HEVESLE ÜZERİNE ATLAMALARINI DERİN BİR ÜZÜNTÜ İLE KARŞILIYORUM"

"Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır." ifadesini kullanan Ağar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Buradaki kurnazlık, siyasi husumet içerisinde olunan çevrelerin iftirasına destek vereceği ümididir. Daha düne kadar kendisine hakaret ederek itibarsız şahıs muamelesi yapanların, amaç siyasette malzeme olarak kullanma olunca, konu ile ilgili hiçbir araştırma, soruşturma lüzumu görmeksizin, hevesle üzerine atlamalarını derin bir üzüntü ile karşılıyorum. Kendi siyasi hesaplarına suç örgütü mensubunun beyanlarını dayanak yapmaya çalışanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum. Türkiye’de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir. “Tezyif müzeyyifin kadri ile mütenasiptir” yani “Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır” kamuoyuna saygılarımla sunarım"  

Resmi Gazete'de bugün! 30 Eylül 2022 Tarihli ve 31969 Sayılı Resmî Gazete Josef'den derbi öncesi olay sözler! Fenerbahçe'ye saygı duyuyorum ama... Darp edildikten sonra istifa etmişti! Soner Çam Ümit Özdağ'ı yolsuzlukla suçladı
Sonraki Haber