Tokat'ta cenaze ile nişan koronavirüs vaka sayısında artışa neden oldu

Tokat'taki koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısındaki artış endişeye sebep oluyor. İl genelindeki koronavirüs vakalarının kabul edildiği Devlet Hastanesi'nde 100'ün üzerinde hasta tedavi görüyor. Bir cenaze ile nişan merasimine katılan 50’nin üzerinde kişi koronavirüs şüphesi ile tedaviye alındı.

This browser does not support the video element.

Tokat’ta pandemi hastanesi olan Devlet Hastanesinde nisan ve mayıs aylarında göre daha fazla artış gözlemleniyor. İl genelindeki koronavirüs vakalarının kabul edildiği hastanede 100'ün üzerinde hasta tedavi görüyor. Yoğun bakımda yatan 13 hastadan 2’si ise entübe olarak tedavi ediliyor. Son 14 günde filyasyon ekibi tarafından temaslı olduğu tespit edilen 500'ün üzerinde kişi de takip ediliyor. Korona virüs vak'alarının çıktığı ilk günden bugüne 18 kişinin hayatını kaybettiği Tokat’ta, son haftalarda vak'a sayılarındaki artışa neden olarak ise cenaze ve nişan törenleri gösteriliyor. İl merkezinde yaşanan vak'a artışı ise 'Hayat eve Sığar' uygulamasında gözler önüne seriliyor.

BİR HAFTADA 50 VAKA

Tokat merkeze bağlı Ulaş Köyünde geçtiğimiz hafta bir cenazeye katılanlardan çok sayıda vatandaş korona virüs şüphesi ile hastaneye başvurdu. Pazar ilçesinde ise düzenlenen bir nişan merasimine katılan vatandaşlardan korona virüs tespit edildi. Bir cenaze ve nişandan 50’nin üzerinde hastanede hastanın tedaviye alındığı öğrenildi.

(İHA)

Kadın ziyaretçi kadın görevliye tokat attı Rehin aldı, intihara kalkıştı İzmir'de korona halayı! Soyguncular neye uğradığını şaşırdı Bu görüntüler kavanoz kapağı için Şanlıurfa'da kayboldu, Gaziantep'te bulundu!